5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2015 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Odpovídáme na vaše dotazy

Odpovídáme na vaše dotazy

Datum: 10.2.2010 | Vydání: 2/2010

Informace o výši mzdy

Stížnost ze strany rodičů

Odpovídáme na vaše dotazy

Informace o výši mzdy

Ředitelka školy po nás žádá, abychom podepsali prohlášení, že nebudeme nikomu sdělovat informaci o výši svého platu. Tento závazek se nám zdá pochybný; o výši své mzdy většina z nás informuje svého manžela nebo manželku, také třeba pracovníky banky při sjednávání úvěru. Může po nás zaměstnavatel něco takového požadovat?

Tento postup zaměstnavatele je naprosto nesmyslný – zaměstnavatel není oprávněn požadovat po zaměstnancích podepisovat podobná prohlášení (tento požadavek nemá oporu v žádném obecně závazném právním předpise).

Stížnost ze strany rodičů

Jak máme postupovat, pokud rodiče podají stížnost na činnost mateřské školy? Například kvůli tomu, že jsme dítě z kapacitních důvodů nepřijali do mateřské školy.

Postup pro vyřizování stížností je upraven v § 175 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů. Rozhodování o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání a o ukončení předškolního vzdělávání je správním řízením, proto je třeba řešit stížnost v souladu s výše uvedeným ustanovením správního řádu.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 2/20010


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.



Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 2 / nových příspěvků: 2

  • přehled prac.doby uč.v MŠ 11.3.2010, 22:19 Zobrazit
    • přehled prac.doby uč.v MŠ 14.4.2010, 11:45 Zobrazit

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Čtěte nás online!