5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Májová zahrádka

Májová zahrádka

Autor: Jitka Horová | Datum: 12.5.2010 | Vydání: 5/2010

Říká že, že když je studený máj, bývá pak v stodole ráj, a že když se v máji blýská, to si sedlák výská. Májové deštíky nás mnohdy opravdu překvapí. Pokud nám do oken bubnuje déšť, můžeme si zatím vytvořit májovou zahrádku z papíru a plastových víček.

Májová zahrádka

Připravíme si plastová víčka, nůžky, špejle, papírové tvary květin vysekané tvarovými razníky nebo vlastnoruční výstřižky květin z barevných papírů. Dospělý prorazí víčka nůžkami a nasadí do nich špejle. Propichování víček je snadné a jednoduché, jen je potřeba ochránit stůl vhodnou podložkou (vyřazený silný sešit, prkénko, odřezek dřevotřísky apod.). Víčka rozložíme na podložku dnem vzhůru a špičkou nůžek je uprostřed prorazíme. Do každého víčka nasadíme kousek špejle a připravené stojánky s dětmi ozdobíme. Květy můžeme vysekat tvarovými razníky, listí vystříháme. Připravené květy a listy nalepíme na špejle a hotové kytičky rozestavíme. Sestavíme celou louku nebo zahrádku.

Svátek matek

Drobné papírové kytičky nalepíme na výstřižky z barevných časopisů a připravíme přáníčka k svátku matek. Motivy ke zdobení můžeme vysekat tvarovými razníky. Razníky s motivy kytiček a další výtvarné pomůcky si můžete objednat na adrese ekoatelier@tiscali.cz (na požádání vám zašleme aktuální vzorník).

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 5/2010
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666