5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Přáníčka s listem

Přáníčka s listem

Autor: Alena Isabella Grimmichová | Datum: 7.10.2010 | Vydání: 8/2010

Papírová přání s listy můžeme poslat svým blízkým jako podzimní pozdrav třeba z výletu v lese.

Přáníčka s listem

Budeme potřebovat strukturovou desku, strukturový nástroj, vytlačovací jehlu, modelovací vykrajovač nebo nůžky, tvarovou šablonu s tvary listí (není nutná, listy si můžeme nakreslit od ruky), řezací podložku, barevnou (mramorová) čtvrtku, barevný pauzovací papír, lepidlo.

Pauzovací papír položíme na strukturovou desku a nástrojem vytlačujeme vybraný vzor. Jakmile máme strukturu nahrubo vytlačenou, postupujeme dále pomocí vytlačovací jehly. Jehla svou kulatou špičkou vytlačí vzor do nejmenších podrobností. Hotovou strukturu sejmeme z desky. Ze čtvrtky si vystřihneme nebo vyřízneme přáníčko. Na přední stranu vykrojíme pomocí modelovacího vykrajovače list.

Nyní si ukrojíme obdélník z ozdobeného pauzovacího papíru o velikosti přeloženého přáníčka. Přání otevřeme a vnitřní stranu potřeme kolem výřezu lepidlem. Nyní přilepíme pauzovací papír na zadní stranu výřezu. Pauzák vlepujeme tak, aby líc plastického vzoru byl na na vrchu přáníčka. Zatížíme a necháme zaschnout.

Z prvních dvou přáníček nám zbyly vykrojené listy. Nyní budeme postupovat opačně. Základ přání si vytvoříme z pauzáku, který ozdobíme třeba strukturami trpasličích nožiček a ručiček a listy ze čtvrtky na ně přilepíme.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 8/2010 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666