5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Věnečky ze slaného těsta

Věnečky ze slaného těsta

Autor: Alena Isabella Grimmichová | Datum: 9.12.2010 | Vydání: 10/2010

Práce se slaným těstem je velice snadná, a proto je vhodná i pro malé děti. Půvabné výtvory z těsta mají spoustu výhod.

Věnečky ze slaného těsta

Předně pracujete se surovinami, které máte běžně doma. Jste na práci s nimi zvyklí, nepotřebujete se nic zvláštního učit ani si nemusíte pořizovat nějaké speciální vybavení. Cena, kterou do materiálu, vložíte je mizivá. Těsto lze po upečení nechat bez další úpravy. Při úpravě povrchu věnečků ponecháme část těsta původní a část pomalujeme.

Potřebujeme hladkou mouku, jemnou kuchyňskou sůl, vodu, štětec, akrylové barvy, bezbarvý lak (není nutný). Hladkou mouku a sůl smícháme v poměru tři díly mouky, jeden díl soli, jeden díl vody. (Vody můžeme dát trochu víc.) Vytvoříme tvárné těsto. Pokud je těsto příliš lepivé, přidáme sůl.

Z dobře propracovaného těsta vyválíme dva válečky, z nich upleteme copánek. Věneček vytvoříme spojením konců copánku trochou vody. Věneček přeneseme na pečící papír a na plech. Uděláme váleček a nakrájíme ho na malé kousky, z nich uválíme kuličky. Kuličky pomocí vody nalepíme na věnec. Věnečků můžeme vytvořit větší množství. Velké na dveře, na adventní stůl, malé jako ozdoby na stromeček. Věnečky také můžeme přivázat na vánoční dárky.

Těsto se peče dlouho, proto je lepší si vytvořit několik plechů dekorací a ty pak péct zároveň. Pečeme při 120°C dokud věnečky nedostanou světle hnědý nádech. Upečené věnečky necháme vychladnout a pomalujeme je akrylovými barvami. Po zaschnutí barev nalakujeme z obou stran bezbarvým lakem.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666