5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Autopohádky

Autopohádky

Autor: Marie Těthalová | Datum: 5.11.2008 | Vydání: 9/2008

Kdyby se skupina Chinaski nerozhodla malinko „vybočit“ ze své tvorby, Autopohádky Jiřího Marka by možná zůstaly zapomenuty, zapadlé v knihovnách.

Legrační, někdy trochu uštěpačné a jízlivé, ale většinou velmi milé příběhy o autech, které si žijí svým vlastním životem, dostaly zvukovou podobu už před několika lety a v polovině listopadu vychází nahrávky dalších tří pohádek.

Vypravěčem pohádky O pyšný Boženě a švestkový Oktávii, Jak si pan Chrysler koupil šoféra a Nejkrásnější sen je opět Michal Malátný. Nabízí to, co od vypravěče čekáte, zaujatě a někdy pobaveně líčí děj pohádky, zvýrazní napínavé pasáže, těmi popisnými vás provede, aniž by uspával, a z jeho hlasu slyšíte, že se mu pohádky opravdu líbí. Ve druhém dílu hostují Jaroslava Kretschmerová a Pavel Nový a drobné, epizodní role si rozebrali ostatní členové kapely. Komediální talent herců Kretschmerové a Nového „sedí“ Autopohádkám jako ulitý. Jejich nešťastná švestková Oktávie, kterou její majitelka, pyšná Božena, málem utrápí, nebo nafoukaný Chrysler, který chtěl mít tu nejlepší výbavu ze všech aut, nejsou možná typickými pohádkovými hrdiny, jejich osudy vám ale rozhodně nebudou lhostejné. Pohádky jsou proloženy hravými písničkami o autech a řidičích, které zaujmou nejen malé posluchače.

Autopohádky možná nejsou těmi pravými pohádkami před spaním, ale ve vaší školce nebo školní družině by rozhodně neměly chybět.

autor: Jiří Marek, Chinaski; nakladatelství: Praha, Universal 2008


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666