5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Bude ze mě zvířátko!

Bude ze mě zvířátko!

Autor: Markéta Lukáčová | Datum: 11.2.2009 | Vydání: 2/2009

Doba plesů a maškarních rejů je opět tu. Děti se určitě těší a rády při výrobě kostýmů přiloží ruku k dílu. Co když se ale o karnevalu dozvíme na poslední chvíli…?

Pro tento případ jsme pro vás připravili předlohy zvířátek (jestli je nechcete kopírovat z časopisu, můžete si je stáhnout z webových stránek www.lukacova.eu, oddíl „návody“). Šablony je potřeba zvětšit na formát A3. Kopii přilepte na kladívkovou čtvrtku a vystřihněte. Děti je během několika minut vybarví (nejlépe vodovkami), pak ještě vystřihnout otvor pro oči a přilepit dřevěnou špejli na zadní stranu - a je hotovo. Rozhodnete-li se nakreslit si svá zvířata nebo i další postavy, dbejte jen na to, aby střed otvorů pro dětská očka byl od sebe vzdálen cca 6-7 cm a pro předkreslení raději použijte lihový fix. Obyčejný fix se bude při použití vodových barev rozpíjet.

Podobné masky se lehce skladují a musím říci, že mají mezi dětmi velký úspěch. Z osobní zkušenosti mohu říci, že byly v našem kapsáři k dispozici téměř tři roky a „ožívaly“ často a při různých příležitostech. Během roku se dají také dobře využít při dramatizaci různých příběhů (Ezopovy bajky - Lev a pastýř, Člověk a lev…).


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666