5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Co na to odbornice na dětskou výživu?

Co na to odbornice na dětskou výživu?

Autor: Olga Illková | Datum: 28.3.2007 | Vydání: 3/2007

V mateřské škole se děti učí nové věci, získávají dovednosti a návyky, které jsou pro ně důležité. Mezi ně patří i vztah ke správné výživě.

Pisatelka se ve svém dopise dotýká několika otázek. Nejde je řešit všechny najednou, ale při správné komunikaci mezi vámi rodiči a personálem MŠ či zřizovatelem zařízení lze sjednat nápravu. Jen musí být vůle k jednání, vymezení konkrétních problémů a společná práce na jejich odstranění.

Její připomínky jsem rozdělila na několik bodů a budu se jim věnovat i v příštích číslech.

Podle sebe soudím tebe

Začněme však zmíněným tvrzením, že by děti prostě předložené zdravé pokrmy nejedly! Evidentně jde o odpověď podle vzoru „podle sebe soudím tebe“ a odráží se v ní problém toho, kdo takto odpověděl. Bylo by opravdu závažné, kdyby toto tvrdila vedoucí stravování nebo paní učitelka. Obě mají totiž na malého strávníka v mateřské škole největší přímý vliv. Vedoucí stravování určuje, jak je jídelníček sestaven, a učitelka dětem dává osobní příklad a motivuje je k tomu, aby ochutnaly nové jídlo či nápoj.

V tomto věku si děti svůj názor teprve tvoří, ale samy jednoznačně určují, zda a kolik toho sní v klidu a bez potíží! Musíme však všichni stále trpělivě nabízet nové a zejména zdravé potraviny, úměrně věku vysvětlovat doporučované kvality potravin a klidně usměrňovat dětské požadavky, zejména ty ze všudypřítomných reklam.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 3/2007
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666