5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Co se ve školce naučíš, ve škole jako když najdeš?

Co se ve školce naučíš, ve škole jako když najdeš?

Autor: Marie Těthalová | Datum: 8.2.2013 | Vydání: 2/2013

Vzájemná provázanost vzdělávání předškoláků a dětí školou povinných byla tématem společných setkání předškolních pedagogů a učitelů základních škol, jež v průběhu podzimu pořádal Národní institut pro další vzdělávání.

Co se ve školce naučíš, ve škole jako když najdeš?

Setkání nazvané Spolu? Návaznost předškolního a základního vzdělávání moderovala Mgr. Věra Krejčová, Ph.D., která působí jako odborný asistent Ped F HK, a spolu s lektorkami PhDr. Romanou Lisnerovou, ředitelkou ZŠ a MŠ Slivenec, a PaedDr. Janou Svobodovou, ředitelkou PPP v Pelhřimově, se věnovala problémům, jež „pálí“ učitele mateřských i základních škol: neprovázanost rámcových vzdělávacích programů, jejich nekonkrétnost a skutečnost, že v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání se nepočítalo s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání. Společně s účastníky setkání se také snažila pojmenovat charakteristiky návaznosti předškolního a základního vzdělávání a také zjistit, co brání jejich kontinuitě. Mluvilo se také o tom, že se mnohdy liší představy pedagogů MŠ a ZŠ o připravenosti dítěte na školu.

„Když jsem začala přemýšlet o návaznosti předškolního a základního vzdělávání, vzala jsem to od národní úrovně,“ zahájila svou prezentaci Věra Krejčová. „Domnívám se, že pokud má něco fungovat, musí být jasně daná koncepce, již by měl vymezit Národní program vzdělávání. Ten ale vlastně neexistuje, byť je v každém z rámcových vzdělávacích programů deklarován. V tom osobně vidím první nedostatečnost.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 2/2013 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666