5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > CVIČÍME PRO RADOST

CVIČÍME PRO RADOST

Autor: Marie Těthalová | Datum: 7.11.2007 | Vydání: 9/2007

Pohybové hry neodmyslitelně patří k programu každé mateřské školy.

 Tanečky u klavíru, hry s míči, švihadly či jiným náčiním mají rády děti i učitelky. Těm však občas dojdou zásoby nových her a hříček a ohlížejí se po nových nápadech a námětech.

Kniha Evy Kulhánkové je odpovědí na podobné hledání. Své si v ní najdou jak zkušené učitelky, které chtějí jen obohatit svůj široký „nápadník“ činností, tak začínající pedagožky. Hry a cvičení, jež v knize najdeme, autorka „vyzkoušela“ na dětech – pracuje jako taneční a hudební pedagožka a z knihy je to opravdu znát.

Po krátkém úvodu věnovaném obecným zásadám cvičení následují kapitoly věnované hrátkám s různými druhy nářadí a náčiní. Najdeme v ní cvičení s obručemi, švihadly, šátky nebo obzvlášť atraktivní pomůckou – padákem. Jednoduché a srozumitelné popisy jednotlivých hříček doplňují názorné nákresy tělesných schémat. Kniha je díky své přehlednosti a pestrosti nepostradatelnou pomůckou pro každou učitelku, která ráda sáhne po osvědčených nápadech.

Eva Kulhánková Praha, Portál 2007, 144 s.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666