5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Hrajeme si na nákupy

Hrajeme si na nákupy

Datum: 6.1.2010 | Vydání: 1/2010

Hra „na něco“ baví kluky i holčičky. Abychom si mohli hru na obchod pořádně užít, připravíme si potřebné „rekvizity“ sami. Zboží i nákupní tašky můžeme použít i jako pěkný dárek.

Tašky budou velmi jednoduché a přitom pevné a funkční. Pro jejich výrobu si připravíme různé krabičky. Všechny krabičky postavíme na výšku, vršky odstřihneme a na delších okrajích vytvoříme dírkovačkou otvory. Do otvorů navlékneme šňůry nebo provázky jako ouška. Kdo bude chtít, může si hotovou taštičku ještě ozdobit veselými barevnými obrázky. Motivy ke zdobení tašek a víček můžeme vysekat tvarovými razníky. Razníky s motivy lístků, srdíček, květin a další výtvarné pomůcky si můžete objednat na adrese ekoatelier@tiscali.cz (na požádání vám zašleme aktuální vzorník).

Zboží připravíme z plastových víček. Nejprve vystříháme drobné zelené listí a nalepíme je na červená víčka od mléka a od sodovky. Červená kolečka se zelenými lístky vypadají jako rajčátka nebo jahody. Potom vyrobíme bonboniéru s víčky, plato vajec (bílá víčka v krabičce od bonboniéry), papriky a mandarinky (barevná víčka v síťkách od ovoce). Než půjdeme nakupovat, připravíme si také papírové peníze.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 1/2010
nebo v On-line archivu.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666