5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > HRY PRO ROZVOJ DĚTSKÉHO MOZKU

HRY PRO ROZVOJ DĚTSKÉHO MOZKU

Autor: Marie Těthalová | Datum: 23.5.2007 | Vydání: 5/2007

Když se my dospělí snažíme naučit něčemu novému, často vzdycháme, že máme „starý mozek“.

  Předškolák se naučí rozlišovat barvy, zavazovat boty a poznávat zvířátka „sám od sebe“ a nám dělají problémy nová hesla k počítači.

Mozek se nejvíce rozvíjí právě v dětství a jeho aktivitu můžeme povzbuzovat pomocí různých her a cvičení. Kniha je souborem cvičení, která dětem pomohou využít jejich schopnosti a přispějí k dobrému fungování husté sítě neuronů; najdeme zde smyslová cvičení, rozvoj jazykových schopností, hudebního nadání, pohybových dovedností… Každá oblast je uvedena jednoduchým vysvětlením (dozvíme se například, jak mozek zpracovává vůně a pachy), a pak následují cílená cvičení.

Činnosti v knize her jsou doplněny pokyny, jak mozek správě živit a používat (dozvíme se, které potraviny podporují růst mozkových buněk nebo ve kterou denní dobu je náš mozek nejčilejší).

Jednoduchá cvičení lze s úspěchem využít i v mateřské škole – děti jistě zaujmou činnosti připomínající jednoduché fyzikální pokusy a hříčky. Tak proč to nezkusit?

Pam Schiller Praha, Portál 2004, 136 s.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666