5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Kreslíme a hrajeme si ve školní družině

Kreslíme a hrajeme si ve školní družině

Autor: Lenka Ryšavá | Datum: 3.9.2008 | Vydání: 7/2008

Alena Kulhánková Praha, Portál 2008 Kniha je určena, jak již její název sám napovídá, pro inspiraci k činnostem realizovaným ve školních družinách.

Plno dobrých nápadů v ní však mohou najít i učitelé výtvarné výchovy nebo pracovních činností na 1. stupni základních škol či vedoucí výtvarných kroužků.

Postup při tvorbě výtvarných prací je dostatečně srozumitelný - najdeme zde popis použitých technik, vlastní postup i seznam pomůcek potřebných k práci. Nabídka použitých výtvarných technik je velmi široká - od těch klasických (kresba tuší či barvami) až po netradiční (kolorování rozprašovačem, kresba savem, svíčkou, tisk z polystyrenu či vosková batika na papír). Na podzim si můžete vyrobit z otisků dlaní černé vrány, v zimě nazdobit stromeček ozdobami z papíru, barviček a sava, na jaře vyrobit ze sochařské hlíny beránka a v létě třeba květiny malované solí. To jsou jen některé z mnoha témat, která jsou navíc, což hodnotím v dnešním pojetí činností ve školní družině (podle ŠVP) jako velmi pozitivní, obohacena o motivaci, ale i o spoustu dalších souvisejících činností, jako jsou taneční, dramatické, hudební a sportovní hry, přísloví, jazykolamy, hádanky či různé soutěže. Každé téma je doplněno barevnou fotografi í výsledného výtvarného díla.

Kdykoli vám během školního roku dojde inspirace, můžete zalistovat v této knížce. Určitě vás zaujme většina z necelé padesátky výtvorů a povedenými výrobky vašich šikovných dětí si vyzdobíte i svoji školní družinu či třídu.

autor: Alena Kulhánková;  Praha, Portal 2008
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666