5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Ledové plastiky

Ledové plastiky

Autor: Alena Isabella Grimmichová | Datum: 5.1.2011 | Vydání: 1/2011

Z vody, barevného listí a květin si vytvoříme jednoduché ozdoby do zimní zahrady. Co na tom, že vše okolo je bílé, vy budete mít barevné květy všude, kde budete chtít.

Ledové plastiky

Co budeme potřebovat? Kovové nebo plastové nádoby, rostliny (větvičky, barevné lístky, květiny, drobné bobule…) a vodu. Do velkých nádob naaranžujeme listy, květy a větvičky. Aranžujeme tak, aby lícové strany listů byly položeny směrem ke stranám nádob.

Zbylý prostor dolijeme vodou. Vodu lijeme velmi opatrně a rostliny průběžně upravujeme. Nádoby uzavřeme plastovými víčky nebo zakryjeme potravinářskou fólií. Nádoby dáme do mrazáku a necháme dobře zmrznout. Po vyjmutí z mrazáku položíme nádoby dnem vzhůru na talíř a poléváme ledovou vodou, dokud se led neoddělí. Pokud se nám nebude zdát povrch ledu dostatečně hladký, můžeme ho lehce opláchnout studenou vodou. Lehce odmrzne a získá tak vyšší lesk.

Na malé ozdoby použijeme formičky na pečení nebo bábovičky na písek. Nalijeme do nich vodu a necháme zmrznout. Můžeme si jimi olemovat zídky, cesty nebo do nich horkým hřebíkem udělat dírku a zavěsit je na stromy a keře. Ledové plastiky vydrží na zahradě nebo na balkoně, dokud bude mrznout.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666