5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2015 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Legislativa - Odpovídáme na vaše dotazy

Legislativa - Odpovídáme na vaše dotazy

Autor: MŠMT ČR | Datum: 10.9.2013 | Vydání: 7/2013

PŘEDPOKLADY PRO PRÁCI V MŠ

Legislativa - Odpovídáme na vaše dotazy

Studuji dálkově učitelství pro mateřské školy; středoškolské vzdělání jsem získala na gymnáziu, takže nemám pedagogické vzdělání (zatím). Mohu již teď pracovat jako učitelka MŠ, byť nekvalifikovaná?

Pokud učitelka mateřské školy splní při přijetí obecné náležitosti uvedené v § 3 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících ve znění pozdějších předpisů a zároveň si doplňuje studiem kvalifikaci, může již vykonávat činnost pedagogického pracovníka. Nekvalifikovaně může práci vykonávat nejdéle po dobu 10 let od zahájení výkonu činnosti pedagogického pracovníka – viz § 32 odst. 1, písmene b). V každém případě platí, že do konce roku 2014 je možné ve školství zaměstnávat nekvalifikované pedagogické pracovníky. Citace § 3 zákona č. 563/2004 Sb.: Předpoklady pro výkon činnosti pedagogického pracovníka. Pedagogickým pracovníkem může být ten, kdo splňuje tyto předpoklady: je plně způsobilý k právním úkonům, má odbornou kvalifikaci pro přímou pedagogickou činnost, kterou vykonává, je bezúhonný, je zdravotně způsobilý a prokázal znalost českého jazyka, není-li dále stanoveno jinak. § 32 Fyzická osoba, která nesplňuje předpoklad podle § 3 odst. 1 písm. b), může vykonávat přímou pedagogickou činnost po dni nabytí účinnosti tohoto zákona b) nejdéle po dobu deseti let, pokud v této době nezahájí studium, kterým potřebný předpoklad získá, a toto studium úspěšně ukončí.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 7/2013 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.



Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Čtěte nás online!