5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Legislativa

Legislativa

Autor: MŠMT ČR | Datum: 6.3.2015 | Vydání: 3/2015

Učitel bez odborné kvalifikace

Legislativa - Odpovídáme na vaše dotazy

Je možné, aby ředitel školy zaměstnával učitelku s dvacetiletou praxí v mateřské škole, absolventku VŠ oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, jejíž práci v mateřské škole považuje za dobrou a pro školu přínosnou, i v případě, že studium potřebné k doplnění kvalifikace učitelky mateřské školy započne až ve školním roce 2015/2016?

Podle platného znění zákona o pedagogických pracovnících by tato učitelka s dvacetiletou praxí v MŠ splňovala podmínku odborné kvalifikace v případě, že by k 1. 1. 2015 dovršila věk 55 let. V opačném případě je z hlediska získání předepsané odborné kvalifikace nekvalifikovaná a ředitel školy je povinen hledat za ni kvalifikovanou náhradu.

Pokud si paní učitelka nezačala doplňovat potřebné vzdělání před 1. lednem 2015, stane se nyní kvalifikovanou až po ukončení celého studia. Tímto studiem může být pro danou učitelku zejm. program celoživotního vzdělávání, uskutečňovaný vysokou školou a zaměřený na přípravu učitelů MŠ. Více o možnosti ředitele zaměstnávat učitele bez odborné kvalifikace po nezbytnou dobu a v nezbytném rozsahu lze nalézt v metodickém výkladu MŠMT zde (str. 9): http://www.msmt.cz/file/34286/.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 3/2015 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666