5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Malý kouzelník

Malý kouzelník

Autor: Mgr. Marie Těthalová | Datum: 7.10.2016 | Vydání: 8/2016

Vytáhnout králíka z klobouku nebo nechat zmizet vodu ve sklenici. To jsou triky, které okouzlí malé i velké. A mnozí si rádi podobné kousky vyzkoušíme, ovšem dosáhnout elegance kouzelníka na pódiu se nám většinou nepodaří. Za kouzly stojí trénink a také pečlivost, jen tak se dá vyčarovat třeba mince z ucha.

Malý kouzelník

Známý český kouzelník Pavel Kožíšek se rozhodl, že některé své triky odtajní a dá je k dispozici dětem. Napsal jednoduchou a atraktivní „učebnici kouzel“, která malým, ale i velkým zájemcům poodhalí tajemství oblíbených eskamotáží. Vybral jednoduché triky, které navíc nejsou náročné na rekvizity. Sice se asi nenaučíme vytáhnout králíka z klobouku, protože Pavel Kožíšek slibuje, že vše nezbytné najdeme mezi věcmi denní potřeby a králík asi mezi denní nezbytnosti úplně nepatří, ale to nevadí. V úvodu kouzelník Kožíšek radí začínajícím kouzelníkům, nač by si měli dát pozor a co je důležité pro to, aby se jim jejich trik podařil. Říká, že zásadní je každou eskamotáž důkladně nacvičit, abychom si jí byli stoprocentně jisti. Také musíme mít po ruce vše, co k danému kouzlu potřebujeme. Kouzelník by také neměl divákům prozrazovat, v čem tkví tajemství jeho triku.

Pavel Kožíšek to poslední pravidlo porušil a v knize nabízí více než 20 triků, které si děti mohou nacvičit. Jsou to velmi vtipné a efektivní kousky, které mohou posloužit jako zábavný vstup na třídní besídce nebo na táboře a které jistě ozvláštní každou oslavu narozenin. Ve školu kouzel se ale může proměnit i školní družina. Právě vychovatelé mladších školních dětí mohou v knize Pavla Kožíška nalézt inspiraci. Zábavné kouzelnické triky procvičí dětskou obratnost a koncentraci, a přitom děti rozhodně neunaví, naopak. Pestrá a výpravně ilustrovaná kniha s precizními návody na provedení jednoduchých kouzel osloví všechny malé čtenáře, kteří by rádi překvapili své kamarády nebo rodiče kouzelnickým trikem.

Pavel Kožíšek - Praha, Portál 2016


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666