5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Manželská a rodinná trápení

Manželská a rodinná trápení

Autor: Marie Těthalová | Datum: 1.10.2008 | Vydání: 8/2008

Jenom pohádky končí slovy „…a byli šťastni až na věky“.

 Většina lidí, kteří žijí v nějaké formě partnerského vztahu, se dříve nebo později setká s nějakým trápením. Nemusí jím být zrovna nevěra nebo domácí násilí, stačí „obyčejné“ zlozvyky, odlišné trávení volného času, jiný smysl pro pořádek, vztah k rodinným financím… Z malé jiskry, která čas od času přeskočí, pak může vypuknout veliký požár, a manželství se může rozpadnout.

Autoři knihy Manželská a rodinná trápení nabízejí dva pohledy na tyto problémy. Petr Šmolka vyšel ze své zkušenosti manželského poradce a shromáždil řadu kazuistik, které přibližují různé podoby partnerských sporů. Nezůstal jen u popisu, vždy nabízí možnosti, jak konfl ikt nebo problém řešit a co může v dané situaci pomoci. Další část knihy je dílem druhého spoluautora, Jana Macha. Ten čtenáře provádí složitostmi manželského a rodinného práva a vysvětluje, jaké právní náležitosti má rozvod, kde hledat pomoc při dělení majetku či jak se vypořádat s domácím násilím. Vychází ze současné české legislativy, kterou přibližuje tak, aby ji pochopili všichni, kdo s řečí zákonů a vyhlášek nemají moc zkušeností. I tato část je proložena různými příklady z praxe.

Užitečná publikace nabízí pomocnou ruku všem, kteří již nějaké manželské nebo rodinné trápení prožívají, i těm, kdo by rádi podobné situaci předešli. Knihu, která je velmi konkrétní a praktická a vychází z autentických zkušeností, doplňuje obsáhlý adresář manželských i psychologických poraden a dalších užitečných institucí.

Petr Šmolka, Jan Mach Praha, Portál 2008


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666