5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Masopust je tady

Masopust je tady

Autor: Markéta Lukáčová | Datum: 22.1.2007 | Vydání: 1/2007

Masopust je časem veselí a masek. Karneval a maškary mají děti rády. Nadchnou se zejména tehdy, když jsou do dění vtaženy a své masky si vytvoří samy.

Možností, jak se namaskovat do masopustního průvodu, je mnoho, my jsme z nich vybrali ty nejjednodušší, které zvládne opravdu každý a které nekladou velké nároky na přípravu a pomůcky.

Škraboška z papíru

Dětem, které o body painting nestojí, můžete nabídnout následující papírovou variantu. Škraboška na nákresu je jakýsi základní tvar, který můžete libovolně doplnit např. závojem, ostrým krkavčím nosem, ale stejně tak ji již při stříhání „vylepšit“ geometrickými tvary v okolí očí. Prostor okolo nosu by měl zůstat oblý jako na předloze, jinak škrábe do tváří. Do dírek vedle očí provlékněte kloboukovou gumičku o délce 30 cm. Jednoduchý čepeček je vlastně slepená kruhová výseč o poloměru 15 cm. Je pohodlnější škrabošku i klobouček pomalovat před sestavením a upevněním gumičky. Tak ať vás nikdo nepozná!

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 1/2007
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666