5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Mušle a kamínky, prázdninové vzpomínky…

Mušle a kamínky, prázdninové vzpomínky…

Autor: Markéta Lukáčová | Datum: 10.9.2006 | Vydání: 7/2006

Také máte z letních procházek plno oblázků, lasturek a jiných přírodnin? Nevyhazujte je, ale uchovejte si jejich prostřednictvím v mysli příjemné pocity z prohřátých dní.

Zvláště malé děti mají v oblibě slupovací barvy Window color. Dětem vyhovuje jejich jednoduchá aplikace, kdy se obrázky předkreslí konturou a pak vybarví. Není potřeba ani štětec, lahvičky mají tenký hrot, který slouží jako aplikátor.

Při tvorbě zvířátek, která vypadají jako živá, jsme využili právě slupovací barvičky. Nejprve jsme slepili vhodné kamínky (nejlépe se nám osvědčila tavná pistole) a poté jsme konturou a barvami domalovali detaily. Malovali jsme přímo na kámen.

Z prázdnin jsme si nedovezli jen kamínky, ale také mušličky. Využili jsme je při výrobě efektní svíce. Dno skleněné nádobky jsme pokryli kamínky, mušličkami a pískem. Mezi kamínky a další ozdůbky jsme umístili knot -koupili jsme takový, který je opatřen malým kovovým stojánkem a je povoskovaný; díky tomu v nádobce stojí a není třeba jej „jistit“.

Nádobku jsme pak postupně plnili gelem určeným ke tvorbě svíček. K dostání je jak gel čirý, tak obarvený, některé druhy obsahují vonné esence a po jejich zapálení se uvolňuje příjemná vůně. Gel je potřeba nejprve rozpustit- buď ve starém hrnci na mírném plameni nebo ve vodní lázni. Při plnění formy postupujeme obdobně jako u vrstvení želé na ovocných dortech. Abychom si totiž celé dno nezvířili a vše včetně knotu nakonec neplavalo na povrchu svíčky, je nutné nejprve lžičkou nakapat několik tenkých vrstev gelu a ty nechat vychladnout a ztuhnout. Teprve když je vše gelem zafixováno ve správné pozici, dolijeme zbytek roztoku až po okraj nádobky či mušle.

Taky v létě rádi fotografujete? Pěkné fotky by ale neměly ležet v krabici nebo v albu, zaslouží si efektní rámeček. Není ani potřeba běžet hned pro nový, ale můžeme narychlo přizpůsobit a vylepšit nějaký starší a oprýskaný. Dřevo natřeme nejlépe akrylovými barvami v požadovaném odstínu (schnou téměř okamžitě). Chceme-li vytvořit patinovaný dojem, nanášíme barvy postupně, nejlépe technikou tupování, a to malou kuchyňskou houbičkou. Pro konečné dekorování rámu se hodí nejen různě barevné valounky a mušličky, ale i další poklady, které jsme o prázdninách našli. Na orámování obrázku mořské víly na této stránce byly použity ještě preparované listy, přírodní lišejník, kokosové vlákno a větší korálky v perleťovém provedení.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666