5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Poznáváme, hýbeme se a tvoříme

Poznáváme, hýbeme se a tvoříme

Autor: Jana Pokorná | Datum: 6.2.2017 | Vydání: 2/2017

Začátkem roku obohatila téma vzdělávání dvouletých dětí v mateřské škole knižní novinka z pera zkušené učitelky a ředitelky mateřské školy Pavly Petrů-Kickové. Autorka ve své knize nabízí to, co všichni, kdo vzdělávají nejmladší děti, nutně potřebují, tedy zásobník aktivit a námětů pro práci s dětmi. Nejedná se ale o prostou „kuchařku“ pro práci s dětmi.

Poznáváme, hýbeme se a tvoříme

Pavla Petrů-Kicková vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání a také z poznatků vývojové psychologie a knihu uvádí postřehy z oblasti individualizace vzdělávání. Mluví také o potřebě seberealizace a relaxace, vysvětluje například, jaký je význam pobytu venku, a nezapomíná ani na děti nadané nebo na děti vyžadující zvláštní péči. Praktická část knihy je pak rozdělena na několik vzdělávacích oblastí, na poznávací, činnostní a tvořivou. V nich najdeme velmi podrobně popsané výchovně-vzdělávací bloky. Jednotlivé náměty lze velmi dobře využít, případně je modifikovat, a musíme je pochopitelně sladit se školním a třídním vzdělávacím programem.

Z knihy budou velmi dobře profitovat především začínající učitelky, které zatím nenačerpaly příliš zkušeností s výchovně-vzdělávací prací. Kniha jim bude průvodcem, díky popisovaným činnostem jim pomůže uvědomit si možnosti, které takto malé děti mají. Publikaci samozřejmě využijí i učitelky s delší pedagogickou zkušeností, protože v praxi je každý užitečný nápad vítán. Kniha rozhodně obohatí všechny předškolní pedagogy, kteří pracují s nejmladší věkovou skupinou, a bude užitečná i pro studenty učitelství v mateřské škole.

Pavla Petrů-Kicková - Praha, Portál 2017


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666