5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Punčocha pro Mikuláše

Punčocha pro Mikuláše

Autor: Markéta Lukáčová | Datum: 7.11.2007 | Vydání: 9/2007

Mik, Mik, Mikuláš přišel k nám na koláč… a nepřišel sám. Přivedl si s sebou nepostradatelné pomocníky – anděla a čerta. Nebáli se jich ani ti nejmenší, dokonce se s nimi mohli proběhnout i po třídě.

A nakonec nikdo nepřišel ani o mikulášskou nadílku z punčochy. Tentokrát šlo o trojici vskutku prapodivnou. Žádné řinčení řetězy, žádné blekotání. Návštěvníci to byli naprosto tiší, a přesto s nimi bylo, jak se časem ukázalo, zábavy požehnaně. K výrobě „loutek-panáků“ v životní velikosti se nejlépe hodí jako základ obyčejné šatní ramínko. Nejprve jeho háček prorazte dnem igelitové tašky a oblékněte ho do ní. Igelitku naplňte starými kusy oděvu (hodí se vyřazená trička nebo svetry) a dole zavažte – tím vám vznikne tělo panáka. Pro přípravu hlavy budete potřebovat staré silonové punčochy, které opět vyplní stará trička a ubrusy předem vymodelované do tvaru koule. Takto naplněné silonky navlékněte na háček ramínka a kolem vzniklého krku obtočte pevně několikrát obě nohavice punčoch (do té doby plápolající na „temeni hlavy“) a zavažte.

V tuto chvíli máte hotový základ celé postavy, kterou následně oblečete do oděvu. Ideální je pro tento případ provětrat půdy a skříně babiček a dědečků. Na našeho Mikuláše se hodilo jedno bílé prostěradlo a červená plátěná sukně. Čert zase oblékl černou pelerínu do tanečních z předválečných let. Jako ruce vypadají pěkně vycpané rukavice přišpendlené spínacími špendlíky. A zbytek je na fantazii tvůrce. V našem případě byly výhodou staré paruky z občasného „ochotničení“. Poslouží ale i vata, vlna z rozpáraného svetru, klobouky, šátky… Podobným způsobem totiž během doslova několika minut může na návštěvu do třídy přijít třeba vodník, rusalka nebo kouzelník.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 9/2007
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666