5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > ŘÍKANKY PRO ROZVOJ ŘEČI

ŘÍKANKY PRO ROZVOJ ŘEČI

Autor: Marie Těthalová | Datum: 28.3.2007 | Vydání: 3/2007

Jednoduché logopedické básničky patří k „základní výbavě“logopedů speciálních pedagogů i učitelek mateřských škol.

Pracovní listy, které vytvořila klinická logopedka Jitka Tučková, jsou výborným pracovním materiálem pro všechny, kdo mají v péči děti s vadou výslovnosti.

Prostá říkadla jsou doplněna černobílými obrázky (ty si děti mohou vybarvit), a děti tak mohou říkanku po verších nejen deklamovat, ale i skládat.

U každé básničky najdeme přehled souhlásek, které se v ní vyskytují. Říkanky jsou sestaveny tak, aby si v nich děti co nejvíce procvičily jednotlivé samohlásky, a to především v otevřených slabikách. I když se nám dospělým mohou říkanky zdát triviální, jsou výborným „cvičebním materiálem“ pro děti s vadou řeči.

Pokud využijeme rozfázované obrázky k jednoduchým hrám (např. sestavování říkanky podle pořadí veršů) a pokusíme se i o jednoduchou dramatizaci říkadel, využijeme všechno, co nám knížka Říkanky pro rozvoj řeči nabízí.

Jitka Tučková Praha, Portál 2007, 48 s.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666