5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > S chutí ke stolu

S chutí ke stolu

Autor: Mgr. Dana Tvrďochová | Datum: 7.11.2014 | Vydání: 9/2014

„Tak co, snědls všechno?“ „Paní učitelko, jí ta naše holčička pěkně?“ „Tobě nechutnal obídek? Uděláš mi radost a spapáš zítra i masíčko?“ Otázky týkající se jídla zní denně v šatnách snad ve většině školek. Je to velké ožehavé téma pro rodiče, děti i paní učitelky. Ty jsou totiž ve velmi náročné situaci.

S chutí ke stolu

Mnoho rodičů si zakládá na tom, aby dítě ve školce hodně snědlo, přitom se vždy najdou děti, které jídlo odmítají. Paní učitelka je nechce nutit, ale zároveň se bojí, že s tím nebudou spokojeni rodiče a že ostatní děti přestanou jíst také, když uvidí, že někdo nemusí. Co tedy dělat pro to, aby se z oběda nestal strašák?

Proč děti vlastně nejí?

Potřeba jídla patří mezi naše základní potřeby. Téměř každý rodič bedlivě sleduje, jestli dítě dostatečně jí. Když náhodou dítě mezi velké jedlíky nepatří, začne se tím trápit a vymýšlet, co by se dalo udělat pro změnu. Pokud dítě viditelně neprospívá, je slabé a bez energie, je samozřejmě na místě vyhledat lékaře. Ve hře samozřejmě mohou být také složitější psychosomatické souvislosti, ale je dobré prozkoumat problém ze všech stran. Když je ale dítě spokojené, zdravé a plné síly, může být nejpřínosnější zastavit se, věřit, že hlady neumře a popřemýšlet o příčinách.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 9/2014 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666