5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Šimonovy pracovní listy 15

Šimonovy pracovní listy 15

Autor: Jana Pokorná | Datum: 9.9.2009 | Vydání: 7/2009

Poznat, jakou hláskou které slovo začíná, hledat další slova začínající stejným písmenkem, hrát známý slovní fotbal, to vše je pro některé děti doslova nadlidský úkol. Jako by správně neslyšely, že hruška začíná na H, bouda na B a podobně.

Učitelky malých předškoláků si tuto skutečnost určitě uvědomují, i proto se ve vzdělávacích programech jednotlivých škol a tříd setkáme právě s činnostmi zaměřenými na tuto dovednost. Užitečným pomocníkem, který je zaměřený právě na rozvoj fonematického sluchu, jsou nové Šimonovy pracovní listy 15. Jejich podtitul Rozvoj sluchového vnímání, rozlišování hlásek, slabik a slov napovídá, že se v souboru pracovních listů setkáme s cvičeními na rozpoznávání jednotlivých fonémů.

Pracovní listy tvoří obrázek a sada různých zábavných úkolů. Děti, které budou hledat, s čím si kočka Micka ráda hraje, pomáhat gorile, myšce nebo dračím hlavám či hledat opičce nové kamarády, si určitě neuvědomí, že „plní úkoly“, protože všechna zadání respektují dětskou hravost a spontánnost. Pracovní listy jsou uvedeny jednoduchými metodickými radami, jak s dětmi pracovat a jak novou pomůcku, kterou lze jen doporučit, co nejlépe využít.

Renata Frančíková, Eva Štanclová Portál, Praha 2009


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666