5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Stavebnice pro hravé děti

Stavebnice pro hravé děti

Autor: Jitka Horová | Datum: 5.11.2008 | Vydání: 9/2008

Barevná plastová víčka připomínají puntíky na letních šatech, mističky pro panenky, veselé počítadlo nebo pestrobarevnou stavebnici.

Z víček sestavíme třeba sluníčko, dort, květinu nebo hvězdu. Aby stavby byly zajímavější, použijeme ještě kulatou krabičku od sýra a barevné papíry. Nachystáme si kulatou krabičku od sýra, sbírku barevných víček, dva žluté papíry (různé odstíny) a lepidlo. Žluté papíry roztrháme na kousky a polepíme jimi kulatou krabičku. Kousky žlutého papíru klademe při polepování přes sebe, abychom dobře zakryli barevný potisk krabičky. Z polepené krabičky a barevných plastových víček budeme kouzlit různé tvary. Každá chytrá hlava najde několik možností, jak připravené prvky využít.

Můžeme třeba ve třídě rozsvítit žluté sluníčko či vytvořit barevnou kytičku. Dort doslova k nakousnutí vytvoříme tak, že růžová víčka rozmístíme na krabičku do kruhu. Střed krabičky ozdobíme dvěma víčky položenými na sebe. Z bílého papíru vystřihneme krásnou krajkovou dečku a zahrajeme si na cukráře.

Z víček můžeme postavit také věž. Víčka opět rozmístíme na okraj krabičky tak, aby vytvořila kruh. Další a další víčka položíme v několika patrech jako cihly. Nakonec nakreslíme pohádkovou princeznu, která bydlí v barevné hradní věži.

Z víček můžeme vytvořit také mandalu s červenou či s růžovou květinou nebo velikou hvězdu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666