5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Strasti zkoušeného Standy

Strasti zkoušeného Standy

Autor: Jana Pokorná | Datum: 4.4.2017 | Vydání: 4/2017

Česká gramatika je plná různých záludností, o čemž vědí své nejen cizinci, kteří se snaží naučit česky, ale samozřejmě také školáci. Lenka Zemanová, která působí jako učitelka základní školy, se po své úspěšné knize Výři nesýčkují, kde se věnuje vyjmenovaným slovům, rozhodla připravit knihu pro všechny, kdo se trápí předponami s- a z-. Hrdinou její nové knihy je kluk Standa. Ve škole mu to moc nejde a o tom, že by si rozuměl se spolužáky, se také moc mluvit nedá. Když se ale ve třídě objeví nová holka, která si sedne na jediné volné místo, a to vedle Standy, a navíc se jmenuje Stáňa, tedy skoro stejně jako on, začne to být veselejší.

Strasti zkoušeného Standy

Stáňa Standovi pomáhá zvládat záludnosti, se kterými se potýká a ke kterým patří mimo jiné i předpony s- a z-. Malí čtenáři mohou spolu s hrdiny knihy řešit různé úkoly, které pro ně autorka s ilustrátorkou nachystaly. Odpovídají na různé otázky, hledají chyby v sešitě nebo v zápisu na tabuli a podobně.

Moc by se mi líbilo, kdyby Strasti zkoušeného Standy měly všechny děti jako doplňkovou učebnici k té, kterou používají jako hlavní. Asi to úplně nejde, ale pokud si knihu pořídí jejich učitel, jistě z ní budou mít také užitek. Úkoly, které v knize Stáňa se Standou řeší, lze totiž jednoduše využít v hodinách češtiny. Kniha je nabitá různými cvičeními a nechybí jí spád a vtip. Autorka knihu navíc doplnila dvěma užitečnými nástroji. Na předních předsádkách najdeme Kouzelný předponostroj, který nám pomůže vybrat tu správnou variantu, a na zadní předsádce se pak nachází Slovníček zákeřných dvojic, jako jsou například sbrousit a zbrousit. Kniha potěší školáky i jejich rodiče a učitele.

Lenka Zemanová - Praha, Portál 2017


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666