5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Svět plný hádanek

Svět plný hádanek

Autor: Mgr. Marie Těthalová | Datum: 5.5.2016 | Vydání: 5/2016

Hádanek není nikdy dost. To potvrdí všichni, kdo mají malé děti. Pomocí hádanek můžeme rozvíjet představivost předškoláků, obohatit jejich slovní zásobu, pobavit se s nimi nad kouzlem nechtěného, které s sebou zábavné hříčky někdy nesou. A také můžeme děti inspirovat k tomu, aby si hádanky vymýšlely samy.

Svět plný hádanek

Nová kniha Zuzany Pospíšilové nabízí několik desítek zábavných čtyřverší, která vybízejí k luštění. Autorka hádanky rozdělila do tematických kapitol a vymyslela hádanky o barvách, povoláních, lidském těle, o zoologické zahradě, poště nebo sportech či hudebních nástrojích. A to není zdaleka všechno! Hádanky Zuzany Pospíšilové jsou ohromně zábavné, rýmy ani jednou nezakulhají a pointa je jasná. Veselou knihu plnou luštění doplnila hravými a legračními ilustracemi Aneta Žabková. A díky jejím obrázkům tedy v knize nechybí nenápadná nápověda, ale hlavně je skutečně zábavná.

Jak knížku hádanek využít v mateřské škole? Určitě pro zábavu, stojí to za to. A pobaví se nejen děti. Mnoho hádanek pomůže v práci logopedickým asistentům. Nejsou to hádanky určené pro procvičování výslovnosti, ale součástí práce logopedického asistenta je také rozvoj slovní zásoby. Učitelkám pak hádanky skvěle poslouží k oživení tematických celků. Pokud si s dětmi povídají o lese, o lidském těle nebo o návštěvě lékaře, mohou pomocí hádanek děti nasměrovat k pochopení daného tématu. Podobně mohou knihu využít i pedagogové v prvních ročnících základních škol a neztratí se ani ve školní družině. A samozřejmě se nad ní pobaví také rodiče předškolních a mladších školních dětí, kteří mohou hádanky využít třeba při dlouhé cestě autem. Doporučuji ji všem, kdo se rádi zasmějí a mají rádi slovní hříčky. Tahle kniha je nezklame.

Zuzana Pospíšilová - Praha, Portál 2016


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666