5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > To dítě už zase stůně!

To dítě už zase stůně!

Autor: PhDr. Helena Chvátalová | Datum: 5.1.2015 | Vydání: 1/2015

Zvláště v zimních měsících stůňou děti v dětských kolektivech víc než jindy. Proč tomu tak je? A co můžeme my, dospělí, udělat, abychom se nemuseli děsit horeček, kašle, absencí v zaměstnání, aby se pro nás dětská onemocnění nestala trvalým strašákem?

To dítě už zase stůně!

Nejčastější chorobou těchto ročních období bývá onemocnění dýchacích cest, kterému se nevyhne žádné dítě. V dětském období – tedy během docházky do mateřské školy a na první stupeň základních škol – se děti velice snadno infikují, ale naštěstí se s většinou původců infekce dovedou vypořádat a v důsledku se jejich imunita posílí. Pokud ovšem dítě stůně více než jeho vrstevníci, měli by se rodiče poradit s pediatrem a snažit se společně najít příčinu, která nemusí být vždy jen ve snížené imunitě.

Do kolektivu po nemoci ne předčasně

Když chodily moje dnes již dávno dospělé dcery do školky, vždycky mě rozčilovali rodiče, kteří tam přivedli kašlající dítě s nudlemi u nosu s tím, že „teplotu nemá“. To se snad dnes již neděje, ale dítě bez rýmy a kašle, ovšem jen krátkou dobu po prodělané infekci, jistě učitelky v mateřince přijmou.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 1/2015 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666