5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Trénujeme logické myšlení

Trénujeme logické myšlení

Autor: Mgr. Marie Těthalová | Datum: 6.3.2017 | Vydání: 3/2017

Roger Rougier je autor českým čtenářům známý, jeho kniha Rozvíjíme logické myšlení vychází opakovaně a malí čtenáři-luštitelé ji mají ve velké oblibě. V nové Rougierově knize najdou padesát úkolů, které jsou určeny k mentálnímu tréninku.

Trénujeme logické myšlení

Knihu si užijí především mladší školáci, protože vyžaduje, aby čtenář-luštitel už uměl číst a orientovat se v textu. A hádanky, které v knize najde, rozhodně nejsou žádné banality, naopak. Dalo by se říci, že každá stránka obsahuje úkol, který v sobě skrývá další úkoly. Autor říká, že úkoly se opírají o dedukci (ze souborů, řad, dvojic…), o kombinaci více prvků a o přesné určování v čase, prostoru nebo v textu. Úkol se nedá vyřešit, pokud čtenář-luštitel zadání jen zběžně přelétne, musí si je doopravdy přečíst. Také je potřeba, aby byl zvědavý a chtělo se mu pustit se do řešení úkolu. A k tomu, aby si ověřil řešení, bude muset vyřešit ještě jeden úkol, vybarvovačku, kterou vybarví podle toho, jaká jsou řešení několika předchozích úkolů.

Rougierova knížka je výzvou pro všechny děti, které rády řeší zajímavé úkoly. Během luštění navíc získají řadu zajímavých informací, takže si nejen procvičí mozkové závity, ale také se dozvědí něco nového. Kromě toho, že knížka se dá využít pro samostatné luštění třeba během dlouhých cest vlakem nebo v čekárně u lékaře, je možné ji využít i jako pomocníka ve výuce, například v hodinách čtení. Ke správnému řešení se totiž čtenář-luštitel nedobere bez toho, že by pozorně přečetl celé zadání. Veselé hádanky mohou také posloužit jako ukrácení dlouhého času v družině. Pokud se dětem chce uspořádat třeba luštitelskou soutěž a luštit v družstvech, jsou hádanky z knihy Trénujeme logické myšlení tím pravým, co využít jako zadání.

Roger Rougier - Praha, Portál 2017


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666