5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Vánoční přáníčka a vánoční štěstí

Vánoční přáníčka a vánoční štěstí

Datum: 9.12.2009 | Vydání: 10/2009

„Vzhůru dolů pastuškové, povím vám, že se nám narodil Kristus Pán.“ Místo adventního kalendáře si vyrobíme kouzelnou adventní krabičku plnou štěstí.

Co budeme potřebovat? Sbírku vyřazených obálek a pevnou krabičku, nůžky, lepidlo, různé obrázky, výstřižky, popsané pohlednice, zbytky vánočního papíru, časopisy a reklamní letáky na zdobení obálek. Každý ozdobí jednu obálku. Protože použijeme popsané obálky, je potřeba polepit adresy vánočními motivy. Krásné barevné obálky vložíme do krabičky a paní učitelka do nich dá různá tajemství a překvapení. Každý den vyjmeme jednu obálku a otevřeme ji. Ve vytahování obálek se budeme střídat. Poslední obálku vytáhne paní učitelka před vánočními prázdninami.

Obálky můžeme pomalovat, ozdobit kresbami, koláží, polepit staršími vánočními pohledy nebo odstřižky vánočních papírů. Do obálky vložíme koledu s notami, kterou budeme zpívat, povídání o vánočních zvycích, vánoční samolepky pro všechny, vánoční vystřihovánky pro všechny, vločky a hvězdičky vysekané tvarovými razníky s pokynem k výrobě vánočních přáníček, zimní nebo vánoční pohádku, CD s koledami pro poslech, vstupenky do divadla na vánoční koncert nebo vánoční pohádku…, možností je bezpočet.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 10/2009
nebo v On-line archivu.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666