5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Vyčarujme si vánoční atmosféru

Vyčarujme si vánoční atmosféru

Autor: Jitka Horová | Datum: 11.12.2006 | Vydání: 10/2006

K vánočnímu stolu patří také rozmanité dekorace. I když asi není nic jednoduššího než koupit si vánoční ozdoby v obchodě, my se s tím nespokojíme a připravíme si vánoční výzdobu sami.

Do vánočního chystání se rády zapojí i děti v mateřské škole nebo ve školní družině. Vyrobené drobnosti mohou děti využít i jako dárečky pro rodiče nebo kamarády.

Hvězdičky na stole

Co si takhle proměnit stůl na hvězdnou oblohu! Že to nepůjde? Nebojte, nic to není.

Potřeby: 2 hrnky hladké mouky, sklenička vody, váleček na těsto, kuchyňský vál (nemáte-li k dispozici vál, nevadí, těsto můžete rozválet na omyvatelné desce stolu a jako váleček vám poslouží zavařovací sklenice), vykrajovátko - hvězdička, ořechové skořápky.

Postup: Z hladké mouky a vody uhněteme tuhé těsto. Vodu přidáváme postupně, snažíme se vypracovat tuhou, nelepivou hmotu. Těsto vyválíme, z plátu vykrojíme hvězdičky a upečeme je při teplotě 180°C dozlatova. Upečené hvězdičky opatrně „usadíme“ do ořechových skořápek.

Naplněné skořápky narovnáme na mísu, připevníme na vánoční věnec, naaranžujeme kolem čerstvě upečené vánočky nebo připevníme na střed ozdobné stuhy při balení dárku.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 10/2006
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666