5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Zábavné výtvarné lekce

Zábavné výtvarné lekce

Autor: Jana Pokorná | Datum: 11.2.2009 | Vydání: 2/2009

Jestli vám už nestačí s dětmi jen malovat a kreslit na papír a chtěli byste jejich výtvarné schopnosti rozvíjet zajímavěji a hravěji, pak vás jistě osloví novinka výtvarnice a zkušené autorky Petry Vondrové.

V její knize doslova ožívají předměty, které byste už možná raději hodili do smetí, a mění se v originální a efektní výtvarné objekty, autorka také pracuje s různými alternativními a nepříliš používanými materiály.

Autorka knihu rozdělila podle použitých materiálů - děti mohou přetvářet přírodniny, papírový odpad, textil, plastové lahve a kelímky, ale také staré holinky, deštník, kabelku, hrnec a poklici a jiné předměty, které byste v kabinetu výtvarné výchovy asi nečekali.

V úvodu čtenář najde obecná doporučení pro práci s dětmi; vzhledem k tomu, že se v knize pracuje s nezvyklými materiály, doporučuji tuto část „nepřeskočit“, protože v ní autorka upozorňuje na specifi ka některých pomůcek a potřeb a také radí, jak děti co nejlépe motivovat k netradičním činnostem. Jednotlivé návody jsou velmi dobře a přehledně zpracované, zaujme, že u každé činnosti najdeme defi novaný cíl toho, co budeme s dětmi dělat (a je to většinou něco jiného než obohacení výzdoby třídy nebo školy).

Knihu Zábavné výtvarné lekce doporučuji všem učitelkám, které baví výtvarné hry a mají chuť zkusit s dětmi něco nového a neobvyklého.

 autor: Petra Vondrová ; Praha, Portál 2008


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666