5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Zápisky z prázdnin

Zápisky z prázdnin

Autor: Jitka Horová | Datum: 9.9.2009 | Vydání: 7/2009

Prázdninové vzpomínky můžeme vyprávět, kreslit, malovat, popisovat ve slohovém cvičení, zahrát o nich divadlo nebo je zhudebnit. Pro rychlé a zábavné zpracování letních radostí si vyrobíme sešit a veselou tužku.

K výrobě sešitu bude každý potřebovat jeden barevný papír A4 a jeden bílý kancelářský papír A4. dále nůžky, lepidlo, různé výstřižky a odstřižky (barevný papír, textilie, časopisy, reklamní letáky). Oba papíry přeložíme na polovinu, vložíme do sebe a hřbet sešitu sešijeme sešívačkou nebo slepíme. Nakonec sešit ozdobíme barevnými motivy a nalepíme na něj bílý papírový obdélník označený jménem.

Tužka, kterou budeme zdobit, může být i okousaná - její konec polepíme (ovineme) proužkem zeleného papíru a doplníme květem a listím. Rozkvetlou tužkou se nám bude lépe psát a kreslit.

Hotový sešit a tužku využijeme k prázdninovému vzpomínání. Na dva listy uvnitř sešitu nakreslíme koupání a houbaření, letní oslavu nebo výlet do zoo. Vzpomeneme si také na dovolenou a zážitky z vlaku, letadla nebo lodi. Kdo umí psát, popíše dobrodružnou příhodu a doplní ji obrázkem, ostatní všechno, co zažili, nakreslí. Příhodu můžeme zpracovat jako komiks. K naaranžované výstavě originálních sešitů přidáme nádobku nebo vázu s kvetoucími tužkami. Tužková kytice nám bude stále připomínat zahrádku nebo letní louku.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 7/2009
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666