5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Zelená travička, veselá slepička

Zelená travička, veselá slepička

Autor: Jitka Horová | Datum: 11.3.2009 | Vydání: 3/2009

I když ještě leckde leží sníh a po ránu je pěkně mrazivo, jaro je doslova za dveřmi. Jestli se nemůžete dočkat zelené travičky, zkuste si s námi vytvořit jednoduchou dekoraci. A nezapomeňte, že tu za chvíli budou Velikonoce!

Nejdříve si „vypěstujeme“ papírovou travičku. Prázdnou světlezelenou nebo bezbarvou plastovou láhev naplníme pruhy zeleného papíru. Další zelené pruhy stočíme do kroužků a slepíme. Zelené kroužky různých průměrů navlékneme na hrdlo lahve. Ke kroužkům přilepíme svislé dlouhé zelené pruhy, ozdobené papírovými květinami.

A když se to na našem stole zelená, můžeme k němu pozvat i velikonoční slepičku. Aby nemusela chodit pěšky, připravíme pro ni pohodlný vozíček. Připravíme si krabičku, čtyři kolečka z tvrdého papíru, pruhy zeleného papíru, papírovou slepičku, několik vyfouknutých vajec (nebo vystřižených papírových vajec) a malé žlutobílé sedmikrásky. Na spodní okraj delších boků krabičky nalepíme dvě a dvě tvrdá papírová kolečka, ozdobená květinami. Pruhy zeleného papíru umístíme na dno krabičky a ozdobíme květinami. K jejich vytvoření můžeme použít tvarové razníky (umělecké děrovačky). Běžně jsou k dostání květiny, vločky, hvězdičky, srdíčka, rybky a další (k zakoupení na seminářích Ekoateliéru, objednávky na naší adrese). Do připravené „trávy“ usadíme slepičku s vajíčky. A když si po té práci budeme chtít odpočinout, povíme si veselou pohádku. Třeba Jak šlo vejce na vandr.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666