5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2015 Připravujeme nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2015 Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola

Rodina a škola

Rodina a škola 1/2017

Jan Nejedlý, 6.1.2017

V lednové Rodině a škole jsme pro vás připravili:

Celý článek

Rodina a škola 1/2017

Učitel tance býval celebritou své doby

Jan Nejedlý, 6.1.2017

Učitel tance býval celebritou své doby Běžný kantor začíná hodinu slovy: „Dobrý den, posaďte se!“ Učitel Jakub Vavruška v úvodu svých lekcí říká: „Pánové, dámy, prosím, zadejte se!“ Je totiž učitelem tance a zároveň majitelem Taneční školy Vavruška, jedné z největších škol svého druhu u nás. Povídali jsme si o fenoménu tanečních kurzů v 21. století i o specifice pedagogické práce na parketu a za katedrou.

Celý článek

Syndrom vyhoření u pedagogů

Roman Pešek, 6.1.2017

Syndrom vyhoření je psychický stav charakterizovaný celkovým vyčerpáním a snížením pracovní výkonnosti v důsledku dlouhodobého a silného stresu. Vyhoření se objevuje zejména u osob, které pracují s lidmi v tzv. pomáhajících profesích. Ohrožení jsou hlavně lékaři, sociální pracovníci, psychoterapeuti či učitelé.

Celý článek

Syndrom vyhoření u pedagogů

Trable s kapesným. Mají děti právo utrácet za hlouposti?

Daniela Kramulová, 6.1.2017

Trable s kapesným. Mají děti právo utrácet za hlouposti? Dnes už příliš neřešíme otázku, zda kapesné školákům ano, nebo ne. Spíš jde o to, kolik, na co a jak kontrolovat, co s ním potomek provádí.

Celý článek

Školám vládne nuda, strach a nevkus

Marie Těthalová, 6.1.2017

O tom, jaká je atmosféra v našich školách, i o tom, jak může architektura napomoci tomu, aby se děti ve škole cítily svobodně, jsem mluvila se známým architektem Martinem Rajnišem.

Celý článek

Školám vládne nuda, strach a nevkus

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Schola pragensis Rozumíme penězům Čtěte nás online! Všechny učebnice pro základní a střední školy