5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Rodina a škola

8/2013

Zajděte s dětmi do Ymky

Šárka Kubcová, 9.10.2013

YMCA neboli křesťanské sdružení mladých lidí (Young Men’s Christian Association) je nejstarší a nejrozšířenější mládežnická organizace na světě. Usiluje o harmonický rozvoj člověka, jeho ducha, duše a těla. Je otevřena všem lidem bez rozdílu rasy, pohlaví, náboženského vyznání, sociálního postavení, fyzických i duševních schopností.

Celý článek

Zajděte s dětmi do YMCY

Jak se osvědčily tablety

Leona Hornová, 9.10.2013

Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře má za sebou první rok využívání tabletů ve výuce studentů primy. V dalším školním roce se chystá v projektu pokračovat. O rozhovor jsem požádala ředitele Gymnázia Jiřího Ortena Vladislava Slavíčka.

Celý článek

Jak se osvědčily tablety

Mám ve třídě dítě z pěstounské rodiny

Jana Klementová, 9.10.2013

Pedagogové se čím dál častěji setkávají s žáky, kteří „mají dvě maminky a dva tatínky“. Jak k těmto dětem přistupovat? Co říci jejich spolužákům? Je lepší ve výuce raději vynechat téma rodiny, aby dítě nebylo vystaveno zátěži? Budeme spolupracovat s pěstouny, nebo s biologickými rodiči? To jsou nejčastější otázky pedagogů, kteří učí dítě z pěstounské rodiny.

Celý článek

Mám ve třídě dítě z pěstounské rodiny

Týden pro inkluzi

Michaela Němcová, 9.10.2013

Akci pořádá o. s.Rytmus a o. p. s. Člověk v tísni od 4. do 10. listopadu 2013. Přihlaste se k myšlenkám a hodnotám inkluze a připojte se vlastní aktivitou nebo programem zaměřeným na zapojování žáků se znevýhodněním do škol hlavního vzdělávacího proudu.

Celý článek

Týden pro inkluzi

Rodina a škola 8/2013

Nina Rutová, 9.10.2013

Pár doporučení k inspirativnímu podzimnímu čtení: Občanské sdružení Rytmus chystá ve spolupráci s Člověkem v tísni Týden pro inkluzi. – Od ledna přibylo v republice šest stovek pěstounů a v následujících letech se jejich počet bude zvyšovat. I vy možná brzy řeknete: Mám ve třídě dítě z pěstounské rodiny. Tak se jmenuje článek Jany Klementové, na který navazuje zkušenost pěstounských rodičů s přechodem dětí do mateřské a do základní školy. – Mazlit se s tygrem je metaforickým názvem pro rozhovor s Ivanou Málkovou, která dvacet let vedla Školu hrou. Nyní své know-haw nabízí v našem časopise i na svých webových stránkách. – Od Vladislava Slavíčka, ředitele Gymnázia Jiřího Ortena se dozvíte, Jak se osvědčily tablety pořízené pro primány v Kutné Hoře. – Zajděte s dětmi do Ymky. YMCA v České republice působí asi ve dvaceti pěti městech. Kroužky nemusejí být vždycky drahé, když se dětem věnují dobrovolníci. Nepřehlédli jste existenci Ymky ve svém městě? – V časopise naleznete nově také oporu pro výuku angličtiny, recenzi na učebnici Českého jazyka pro druhý stupeň a víceletá gymnázia ZŠ i doporučení na knihu Jana Hábla Učit (se) příběhem.

Celý článek

Rodina a škola 8/2013

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy