5000
Kurz jako dárek Rodina a škola jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Rodina a škola

9/2015

TATÍNEK JE LEPŠÍ NEŽ SPIDERMAN

Jan Nejedlý,, 5.11.2015

Pavel Brycz není jen spisovatelem, ale i „docentem tátologie“. Alespoň tak se nazývá ve své dvoudílné knize, kde nahlíží téma rodiny optikou trojnásobného tatínka. A činí tak s notnou nadsázkou.

Celý článek

TŘIKRÁT O KUBOVI ANEB INKLUZE

Renáta Veselá, 5.11.2015

Jméno žáka jsem změnila, ale jeho příběh je autentický. Možná vám bude připomínat i něco z vlastní praxe. Bohužel.

Celý článek

OSLAVA RŮZNORODOSTI:

5.11.2015

MULTIKULTURNÍ A VÍCEJAZYČNÁ PROBLEMATIKA V JAZYKOVÉ VÝUCE

Celý článek

JAK Z NADANÝCH ŽÁKŮ DOSTAT TO NEJLEPŠÍ

5.11.2015

Přinášíme vám další pokračování série článků zaměřených na speciální vzdělávací potřeby žáků (SEN – Special Educational Needs). Více informací, jak s těmito žáky pracovat při výuce cizího jazyka, naleznete v online kurzech pořádaných British Council.

Celý článek

POŠLI TO DÁL...

Jiří Lacman, 5.11.2015

Ty knihy poznáte podle velkých písmen na titulu, všudypřítomné infografiky uvnitř a přemrštěné ceny. A občas končí výzvou „pošli to dál“. Řeč je o motivační literatuře, knihách seberozvoje nebo také self-help books.

Celý článek

A TVŮJ DĚDA BYL U KOMUNISTŮ?

Jiří Karban, 5.11.2015

Sametová revoluce 89. Další výročí za dveřmi, šestadvacet let poté. Jak tuto historickou událost vyložit těm, kteří si ji nemohou pamatovat? To je ožehavý úkol nejen pro učitele, ale i pro rodiče. A možná právě dolování rodinné paměti z období totality by mohlo zabrat.

Celý článek

FACKA PANA ŘEDITELE…

Vlaďka Strnadová, 5.11.2015

Vždy, když se objeví zpráva podobného typu jako ta o „fackujícím řediteli“, zbystřím. Pečlivě si přečtu noviny, popřemýšlím a analyzuji. Chce se mi křičet, chce se mi telefonovat na ministerstvo školství, chce se mi hovořit s ředitelem zeměkoule.

Celý článek

OČISTEC DRUHÉHO STUPNĚ

Text: Jiří Lacman,, 5.11.2015

Nebo spíš peklo? Proč se ráj z prvního stupně základní školy počínaje šestou třídou náhle překlápí ve svůj opak? Proč je dnes tak obtížné učit na druhém stupni české základky? Podívejme se na věc optikou mediálně nedávno propíraného případu „fackujícího ředitele“.

Celý článek

MINISTERSTVO BY NEMĚLO BÝT NAMALOVANÉ NA ZDI

Jan Nejedlý, 5.11.2015

Ledy se prolomily a neuvěřitelné se stalo skutkem. Našemu časopisu se po téměř čtvrt roce odkladů podařilo získat audienci u ministryně školství Kateřiny Valachové.

Celý článek

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Jindřiška Jurčková,, 5.11.2015

Na začátku října jsme na ZŠ Mládežnická v Havířově-Podlesí vyměnili tradiční výuku za netradiční poznávání evropských zemí. Každá třída měla za úkol zpracovat malý videoprojekt o jedné evropské zemi. Žáci i učitelé zjišťovali zajímavé informace o státech a jejich jazycích, učili se pozdravy a jiné jednoduché fráze v novém jazyce, maskovali se jako fanoušci, vyráběli vlajky, tančili v rytmu národních i jiných písní, poznávali zajímavé osobnosti. Někteří vyzkoušeli roli kameramana, jiní roli režiséra a ostatní, sladěni v barvě „své“ země, roli filmových herců. Těm nejmenším pomáhali žáci 9. tříd. Nejlepší filmová dílka byla odměněna. Jiný způsob učení se všem líbil a na Evropský den jazyků se těšíme zase za rok.

Celý článek

MLADÍ ZDRAVOTNÍCI Z LÁN

Mgr. Iveta Vrabcová, ředitelka ZŠ Lány, 5.11.2015

Celý článek

DOBRÝ ŘEDITEL

5.11.2015

„Jak se pozná dobrý ředitel školy? Jak vzpomínáte na toho nejlepšího?“

Celý článek

 1 2
6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy