5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Rodina a škola

3/2016

KAREL IV. PŘED TABULÍ

Jitka Neradová, 3.3.2016

Osvícený Otec vlasti, nebo bezskrupulózní politik, neschopný rodič či antisemita? V jakém světle ukázat žákům Karla IV. v čase jeho blížícího se jubilea?

Celý článek

DVACÁTÝ JUNIORSKÝ MARATON

3.3.2016

ROZBĚHÁ STŘEDOŠKOLÁKY

Celý článek

HRDINOVÉ NOVÉ GENERACE

Jan Nejedlý, 3.3.2016

Stejk, NejFake, Hoggy, MenT, Pedro, Johnny Valda, AtiShow, MadBros, Shopaholic Nicol… Nic vám to neříká? A přece to jsou současné idoly vašich dětí. Až na výjimky je však neuvidíte v televizi ani v novinách. Jejich rajonem je internet, konkrétně YouTube. Jsou to totiž youtubeři. O fenoménu, který hýbe mladou generací, ale dospělí jej téměř nezaznamenali, jsme si povídali s režisérem Matějem Beranem, který o youtuberech natočil dokumentární film Hrdinové nové generace.

Celý článek

ŽIJÍ MEZI NÁMI

Radek Aubrecht, 3.3.2016

Etnické a náboženské menšiny, homosexuálové, děti z dětských domovů, lidé s duševním či fyzickým hendikepem, oběti trestných činů nebo propuštění vězni. Tato témata byla součástí projektového dne Žijí mezi námi, který proběhl na pražském Gymnáziu Na Zatlance.

Celý článek

BÁRA A BÁRA ZVOU NA CESTU DO YPSILONIE

Jan Nejedlý, 3.3.2016

Barbora Mazúrková a Barbora Nosálová jsou učitelkami češtiny. Společně vymyslely deskovou hru Ypsilonie, která má za cíl nenásilně naučit děti vyjmenovaná slova.

Celý článek

TOŽ, DĚCKA, TO JE NAJS!

3.3.2016

„Mluvíte při vyučování spisovně? Měl by učitel vůbec mluvit spisovným jazykem?“

Celý článek

VÝROK MĚSÍCE

3.3.2016

„MUSÍME MÍT KOŘENY PEVNĚ V ZEMI, ABY SE Z NAŠICH VĚTVÍ MOHLY DĚTI NAUČIT LÉTAT.“

Celý článek

 1 2
6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy