5000
Kurz jako dárek Rodina a škola jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Rodina a škola

10/2016

PRAŽSKÉMU ŠKOLSTVÍ VRACÍME LESK A PRESTIŽ

MHMP, 6.12.2016

ŘÍKÁ RADNÍ ROPKOVÁ O PROBĚHLÉ PŘEHLÍDCE SCHOLA PRAGENSIS V kongresovém centru na Vyšehradě se o posledním listopadovém víkendu odehrál jednadvacátý ročník přehlídky pražského středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis. Školy zřizované hlavním městem ukázaly desetitisícům návštěvníků a potenciálním zájemcům o studium to nejlepší, co nabízejí jak v oblasti pedagogické práce, tak i v oblastech zájmových činností. Nechyběly ani profesní organizace, cechy či státní instituce. Akci slavnostně zahájila pražská radní pro školství Irena Ropková.

Celý článek

HRA O TMĚ, VYTRVALOSTI A NADĚJI

www.hranostaj.cz, 6.12.2016

HELEN KELLEROVÁ si zavážou oči šátkem a naslouchají vypravěčům (případně stačí i jeden). Při aktivitách může znít jako podkres hudba. Jeden žák je pomocníkem, který rozdává do lavic potřebné pomůcky: předměty, modelínu, vonné ingredience.

Celý článek

RAKETOFIX

6.12.2016

Vycestovat na cizí planetu, a přitom si procvičit paměť, řeč a dokonce koordinaci? To vše si splníte, pokud sáhnete po nové hře Raketofix společnosti Piatnik. O co ve hře jde? Rakety se podobně jako opravdová kosmická plavidla pohybují mezi planetami pomocí vzduchového proudu. Nemají žádné tryskové motory, proto se o proud vzduchu musejí postarat hráči, a to foukáním. Úkolem hráčů je dofouknout raketu na jednotlivé planety, které nesou jména Mobilix, Chaotix a Animalix. Na Mobilixu dostane hráč úkol v podobě pohybu, který musí provést, a na Chaotixu musí chaotickým obyvatelům této planety pomoci najít vše, co poztráceli. Na Animalixu žijí milovníci zvířat a se zvířaty tedy pochopitelně souvisí i úkol, který hráči dostanou. Protože vzduchový proud nebývá vždy stabilní, může se hráčům stát, že se místo na vytouženou planetu dostanou z kola ven. Raketofix je dynamická, zábavná hra, která má spád a přitom rozvíjí důležité schopnosti a dovednosti. Lze ji doporučit předškolním a mladším školním dětem, které si jistě rády dají hned několik kol. Stát se planetárním průzkumníkem, to je úkol, který je jistě osloví.

Celý článek

VÁNOČNÍ KUCHAŘKA PRO MALÉ KUCHTÍKY

Iva „Olča“ Machová, 6.12.2016

Čas Vánoc přináší dětem spoustu volného času. Zabavit je, ba smysluplně jim naplnit čas a zároveň ještě napěchovat hladová břicha ostatních členů rodiny zvládnete s pomocí této minikuchařky pro děti. Recepty jsou skutečně jednoduché a děti nadchnou, ať už budou připravovat vaječnou omeletu frittatu, šunkovo-sýrové šneky, či banánový salát. Dejte malým kuchtíkům důvěru, jen s troubou jim trochu pomozte. Dobrou chuť!

Celý článek

ZA VŠÍM HLEDEJ BABIČKU

Veronika Válková, 6.12.2016

Zadala jsem žákům úkol - zamyslet se nad úlohou a postavením dnešních babiček. Ale když jsem o tom začala přemýšlet sama, zjistila jsem, že to vůbec není jednoduché. Ona totiž není babička jako babička a jediné, co mají všechny babičky společné, je to, že jsou matkami jednoho z rodičů svého vnoučete.

Celý článek

KAŠE A SKÁLA

Jan Nejedlý,, 6.12.2016

S PATRICIÍ KOLHAMROVOU O LOGOPEDII, INKLUZI, SPORTU, HUDBĚ I HUMORU Přes své mládí patří Patricie Kolhamrová k lidem, kteří jsou v mých očích skutečně oprávněni mluvit o inkluzi. Nejen proto, že hraje a zpívá ve skupině The Tap Tap, jejíž jádro tvoří hudebníci s tělesným či mentálním handicapem. Patricie se už od základní školy pohybuje mezi postiženými, ať už jsou to handicapovaní sportovci, muzikanti, či „obyčejní“ vozíčkáři, kterým dělá osobní asistentku. Jakožto budoucí logopedka pomáhá i lidem s vadami řeči. U tohoto tématu jsme naše povídání začali.

Celý článek

POZVĚTE SI ČTECÍ TETU

Jan Nejedlý, 6.12.2016

Na první dojem bych řekl, že svět se zas o kousíček víc zbláznil. Nebo by vás napadlo objednat si domů paní, která vašim dětem za honorář přečte před spaním pohádku? Zakladatelku projektu Čtecí tety Terezu Pařízkovou to kupodivu napadlo. A tak nedejme na první dojmy a pojďme se na ty tety podívat blíže.

Celý článek

PITNÝ REŽIM

6.12.2016

„Jak nahlížíte na tzv. pitný režim dětí ve škole? Necháváte děti pít i při hodinách? Jaký má podle vás tento trend vliv na soustředění a kázeň žáků?“

Celý článek

 1 2
6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy