5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Rodina a škola

1/2017

PŘIJÍMAČKY V EVROPSKÝCH ZEMÍCH

3.1.2017

Přechod ze základní do střední školy se v evropských zemích různí hlavně podle toho, zda má základní škola jednotnou strukturu, nebo se dělí na základní a nižší střední školu. Jak je to s přijímacími zkouškami především na střední odborné školy v jednotlivých státech?

Celý článek

KDYŽ DĚTEM NEJDE ČTENÍ II IV. Nácvik čtení slov se dvěma uzavřenými slabikami

3.1.2017

1 1. Neúplná slova ?? Doplň do slov podle obrázkové nápovědy chybějící slabiky. Doplněná slova přečti.

Celý článek

KDYŽ DĚTEM NEJDE ČTENÍ

3.1.2017

8 8. Věty s hádankou ?? Tvoř slova schovaná v mašličkách tak, aby začínala vždy prostřední slabikou. Doplň správná slova neúplných vět. Každý obrázek označ číslem věty, ke které významem patří.

Celý článek

PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA UČITELE

3.1.2017

TEST PISA: ČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST

Celý článek

MULTIKULTURNÍ DIALOG

Veronika Zavřelová, 3.1.2017

Existují tisíce způsobů, jak si neporozumět v každodenní komunikaci. Když se k tomu ještě přidají vlivy a hodnoty jiné kultury, možnost nepochopení je víc než jistá.

Celý článek

POD POVRCH MEDIÁLNÍHO ŠUMU

Jiří Karban, 3.1.2017

Možná si to ještě neumíme naplno přiznat, ale informační kanonáda 21. století si vyžádá mnoho obětí. Stačí se podívat do tříd. V bezprostředním ohrožení jsou i vaše děti, žáci, studenti. Proč se to děje? A co udělat pro to, aby se ze současných školáků nestala masa mimořádně povrchních jedinců?

Celý článek

SYNDROM VYHOŘENÍ U PEDAGOGŮ

Roman Pešek, 3.1.2017

Syndrom vyhoření je psychický stav charakterizovaný celkovým vyčerpáním a snížením pracovní výkonnosti v důsledku dlouhodobého a silného stresu. Vyhoření se objevuje zejména u osob, které pracují s lidmi v tzv. pomáhajících profesích. Ohrožení jsou hlavně lékaři, sociální pracovníci, psychoterapeuti či učitelé.

Celý článek

UČITEL TANCE BÝVAL CELEBRITOU

Jan Nejedlý,, 3.1.2017

Běžný kantor začíná hodinu slovy: „Dobrý den, posaďte se!“ Učitel Jakub Vavruška v úvodu svých lekcí říká: „Pánové, dámy, prosím, zadejte se!“ Je totiž učitelem tance a zároveň majitelem Taneční školy Vavruška, jedné z největších škol svého druhu u nás. Povídali jsme si o fenoménu tanečních kurzů v 21. století i o specifice pedagogické práce na parketu a za katedrou.

Celý článek

KARIÉRNÍ ŘÁD

3.1.2017

„Jaký je váš názor na tzv. kariérní řád pro učitele, který začne platit od letošního roku a bude mít třístupňovou formu provázenou atestačním řízením?“

Celý článek

 1 2
6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy