5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Zajímavé odkazy

Family Market - den plný zážitků a poznání pro rodiny s dětmi

Autor: red | Datum: 1.7.2017

Nahlédněte Montessori pod pokličku a přijďte v sobotu 29. července do pražského Kongresového centra na Family market. Dozvíte se něco o léty prověřených postupech nejrozšířenější pedagogiky na světě a pobavíte se s celou rodinou. Vstup na akci je zdarma, na workshopy se registrujte online na adrese www.familymarket2017.cz.

Trhy, montessori pomůcky, přednášky odborníků, zábavný program pro děti – to vše je Family market, a mnohem více. Zakoupíte zde různé didaktické pomůcky, knihy a především samotné Montessori pomůcky pro různě staré děti. „Montessori je zážitková forma pedagogiky, a proto i Family market bude o zážitcích,“ říká Soňa Havlíčková, manažerka Montessori kongresu.

Montessori „na vlastní oči“

Pro všechny, kdo by se rádi dozvěděli, jak děti vtypické montessori třídě pracují, doporučujeme praktickou ukázku - tzv.„oknado třídy“, kde bude možné sledovat děti při práci spomůckami. Kdispozici budou i odborníci, kteří budou odpovídat na dotazy rodičů.

Family Market - den plný zážitků a poznání pro rodiny s dětmi

Pro zvědavé rodiče

„Family market se koná vrámci celosvětového montessori kongresu, a díky tomu i vrámci Family marketu využijeme lektorů a odborníků, kteří přijedou do Prahy z celého světa. Rodičům nabízíme workshopy a přednášky na zajímavá aktuální témata,“ vysvětluje Soňa Havlíčková.

Celodenní sérii workshopů otevře Eduardo Juevas z Kanady, který se Montessori zabývá vice než 37 let, školí Montessori učitele a nyní dokončil nový celodenní kurz pro rodiče s názvem „Protože se rodičem nikdo nenarodil“. Vrámci workshopu naFamily Marketu bude hovořit odůvodech, proč pro své děti zvolit právě Montessori školy a ne tradiční, kterou většina rodičů zná ze svého dětství. Eduardo bude hovořit, proč je v dnešní době důležité dětem dopřát jiný, nežklasický způsob výuky.

Montessori na doma, aneb Montessori za hranicemi škol a školek

Montessori pedagogika nabízí pomoc rodičům i při běžné každodenní výchově. O tom budou přednášky českých lektorek Michaely Willheimové a Kamily Balcarové. Vysvětlí, jak můžeme změnit naše domácí prostředí, ve kterém se děti doma pohybují, abychom podpořili jejich samostatnost a přirozený vývoj. Zaměří se i na význam komunikace, tedy jak s dětmi hovoříme, aco vhodným způsobem komunikace můžeme získat.

Svoboda versus hranice

Velmi často diskutované téma o volnosti a stanovení hranic ve výchově a vzdělávání dětí připraví známá americká lektorka a bloggerka Jeanne-Marie Paynel, která mimo jiné vede iblog Voila Montessori. Současná generace rodičů vidí význam ve svobodnější výchově, než jakou zažili oni sami, ale neměli by přitom zapomínat na stanovování hranic, bez kterých se děti v našem světě těžko orientují. Volnost a řád, vMontessori pedagogice dvě stránky jedné mince. Jaký je ten správný poměr, tomu se bude věnovat ve své přednášce.

Family Market pro starší děti

Na závěr dne se návštěvníci Family Marketu budou moci setkat se skupinou dětí ve věku od 13 – 18 let zMontessori škol ze zahraničí, kteří povypráví o přechodu z Montessori školy do tradiční školy nebo gymnázia. Co jim Montessori škola dala či vzala, jak se jim daří zapojit mezi vrstevníky, kteří Montessori školou neprošli. Dozvíme se, zda by šli do Montessori školy znovu. Uslyšíme reálné příběhy ze života.

Registrace na workshopy pro rodiče jsou kdispozici na webových stránkách:www.familymarket2017.cz

International Montessori Congress 2017Family Market se koná vrámci celosvětového montessori kongresu. International Montessori Congress 2017 je setkání učitelů a dalších odborníků na vzdělávání, které se už od roku 1929 koná vždy jednou za čtyři roky a vždy na jiném kontinentu a zemi. Letos se po 16 letech kongres vrací znovu do Evropy, což zletošního Montessori kongresu vPraze dělá mimořádnou událost procelou Českou republiku.

Na kongresu vystoupí světově uznávaný školitel a kouč Srikumar Rao, který pracoval mimo jiné ipro firmy jako je Microsoft nebo Google. Dále mírová aktivistka a držitelka nominace na Nobelovu cenu míruScillaElworthy, nebo jedna znejvětších kapacit voblasti psychologie a výzkumů AngelineLillard. Bude tu i přední světový environmentalista a rádce voblasti udržitelného podnikání Paul Gilding. (více viz: http://www.montessoricongress2017.org/ )

Registrace pro české školy za zvýhodněné vstupné: http://montessorisetkani.cz/imc-praha/

Víte že, Montessori je…?

Nejrozšířenější ucelený, vědecký, výzkumem a praxí prokázaný, pedagogický přístup k učení a metoda práce sdětmi na světě. Jezaložený na vývojových potřebách člověka a na přirozené touze učit se po celý život. Vycházející z potřeb dítěte, ne zaměřený na možnosti učitele a školy. Vede k rozvoji kompetencí 21.století. Připravuje děti na život v nadcházejícím digitálním světě. http://www.amiprague.cz/co-je-montessori

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy