5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky > PŘEDSTAVUJEME: Střední škola logistiky a chemie Olomouc

PŘEDSTAVUJEME: Střední škola logistiky a chemie Olomouc

Autor: red | Datum: 9.5.2014 | Vydání: 5/2014

Tentokrát svou školu představují její studenti a zároveň redaktoři školního časopisu NEWSPREAD.

PŘEDSTAVUJEME: Střední škola logistiky a chemie Olomouc

Střední škola logistiky a chemie Olomouc a nabízí pro žáky základních škol tři studijní obory – Aplikovanou chemii, Provoz a ekonomiku dopravy a Logistické a finanční služby – a také učební obor – Manipulant poštovního provozu a přepravy. Naše škola se nachází na kraji města a díky své specializaci se k nám sjíždí žáci z mnoha koutů Moravy i Čech. Naštěstí máme vlastní domov mládeže.

Vybavení

Vybavení školy se nám zamlouvá. Máme jídelnu, relaxační místnost s pohodlnými válecími pytli, wi-fi připojení, mnoho interaktivních učeben, dvě tělocvičny, zbrusu nové laboratoře a my z redakce jsme si mohli podle přání vybavit redakční místnost.

V časopise, který vydáváme s malými přestávkami a velkými změnami názvu už přes 10 let, jsme namíchaní z různých oborů. I když je výuka dle oborů někdy velmi odlišná, všichni ve škole žijeme společným životem. Jezdíme do zahraničí, pořádáme soutěže a bojujeme za školu dohromady. Letos jsme si vzali pod patronát Sdružení pro neslyšící děti do 7 let TAMTAM, pro které jsme uspořádali vánoční prodejní stánek na náměstí a chystáme červnový dětský den pro 200 dětí.

Aplikovaná chemie je čtyřletý studijní obor vhodný pro žáky základní školy se zájmem o přírodní vědy. V průběhu studia se studenti profilují na zaměření – farmaceutické substance, analytická chemie nebo výpočetní technika v chemii. Absolventi oboru najdou uplatnění při výkonu povolání chemický technik, ve vodním a odpadovém hospodářství a v dalších příbuzných odvětvích v typových pozicích dispečer, kontrolor jakosti, mistr, normovač, jako technický manažer provozu a technolog při zajišťování technické a technologické stránky výrobního procesu, v kontrolních a obchodně-ekonomických činnostech, v organizacích zajišťujících dozor nad dodržováním hygienických norem a v oblasti životního prostředí. Absolvent je připraven ke studiu na vysokých školách zaměřených především na chemii a příbuzné obory.

Absolventi oboru provoz a ekonomika dopravy se uplatní ve funkcích technicko-hospodářských a administrativních pracovníků v oblasti provozu, organizace a obchodně-ekonomických činností ve specifických druzích dopravy a v profesích zařazených v rámci celé dopravní infrastruktury v ČR a EU, zejména v pozicích samostatný technik, manažer, samostatný referent, logistik v dopravě a přepravě, zasilatel.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Rodina a škola č. 5/2014nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy