5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Připravujeme nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky

Ukázky

Podvyživení tlouštíci

Daniela Kramulová, 7.6.2017

Na prvním stupni základní školy jsem si občas od spolužáků vyslechla, že jsem „tlustoprd“. Dnes by tak dívku stejné postavy nikdo neoznačil. Ne proto, že tlustoprd je termín politicky nekorektní, ale proto, že by nikomu nepřipadala tlustá.

Celý článek

Podvyživení tlouštíci

Nezanášejte si mozek balastem

Markéta Klempířová, 7.6.2017

Lidská paměť funguje hierarchicky, ale není úplně jasné, na jakém základě si člověk něco zapamatuje a něco nikoli. Tušíme, že kvalita paměťové stopy je ovlivněna prožitkem. Pokud tedy děti něco učíme a vzbudí to v nich emoci, snáze si to zapamatují. Některé paměťové stopy jsou tak intenzivní, že je nezapomeneme nikdy.

Celý článek

Nezanášejte si mozek balastem

Smích před tabulí

Jiří Karban, 7.6.2017

Vytříbený smysl pro humor je dar. Ten, komu byl dán, bývá obvykle šťastnější. Jak známo, dobře použitý vtip je něco jako světlo v temnotách. Při vhodném zacílení bourá bariéry mezi lidmi a řeší neřešitelné situace. V rodinném prostředí stejně jako ve školách bychom s ním neměli šetřit.

Celý článek

Smích před tabulí

Škola, kde výuka připomíná drezúru, dělá z dětí roboty

Marie Těthalová, 7.6.2017

Jaromír Konečný je v Německu známý jako vědec, literární performer a spisovatel. Povídali jsme si o tom, proč před lety emigroval, čím se zabývá a především o jeho knize Tuhej tulipán, kterou vydalo nakladatelství Portál.

Celý článek

Škola, kde výuka připomíná drezúru, dělá z dětí roboty

Anča a Pepík učí děti odvaze a důvtipu

Jan Nejedlý, 5.5.2017

Výtvarnice Lucie Lomová (1964) je známá především jako autorka komiksů. Z její tvorby pro děti si získaly největší proslulost příběhy dvojice hlodavců Anči a Pepíka, které se dočkaly loutkové a nedávno i televizní adaptace. Jaká byla cesta myšek od původního nápadu až na televizní obrazovku?

Celý článek

Anča a Pepík učí děti odvaze a důvtipu

Stránka: 1/8
1 2 3 4 5 
6666
Kores Rozumíme penězům Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy