5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky > Tak se říznou! No a co?

Tak se říznou! No a co?

Autor: Jan Nejedlý | Datum: 9.12.2014 | Vydání: 10/2014

Ředitelů mateřských škol bychom v tuzemsku nenašli příliš mnoho. Jedním z nich je Matěj Žák, postavou basketbalista, duší stále žák s malým ž. Nemít dva metry, občas byste ho od dětí nerozeznali, když s nimi tančí, zpívá žertovné písně, hraje na Krvavé koleno či vymýšlí nějaké netradiční jídlo, třeba „polévku z učitelky“. A není ve své školce mužem jediným. Angličtinu tu děti učí černošský raper, v kuchyni pomáhá autistický mladík a kroužek malých truhlářů vede „bílý Indián“.

Tak se říznou! No a co?

Jste spřízněný se spisovatelem Jaroslavem Žákem, autorem nesmrtelné knihy Študáci a kantoři?

Nejsem, alespoň o tom nevím. Nicméně jsem spřízněn s mnoha jinými zajímavými lidmi. Mým bratrancem je herec David Matásek. Tátovým strýcem byl farář Antonín Mandl, v 50. letech odsouzený na 25 let do kriminálu. S mojí babičkou byla zase příbuzensky spjata herečka Adina Mandlová.

Když se učitel jmenuje Žák, je to, jako kdyby se detektiv jmenoval Vrah...

Ředitel botanické zahrady se zas jmenoval Větvička. Někdy se to tak sejde. Mimochodem, naše školka se nachází v ulici V Žáčku a za humny máme les, kde se vypráví pověst o zaniklé středověké vesnici Žák. To místo je úplně symbolické.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Rodina a škola č. 10/2014 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Kores Rozumíme penězům Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy