5000
Kurz jako dárek Rodina a škola jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky > Učitelka spisovatelkou

Učitelka spisovatelkou

Autor: Barbara Hansen Čechová | Datum: 10.11.2010 | Vydání: 9/2010

Učitelé vedle své profese zvládají ledacos. Někdo trénuje bojové sporty, jiný hraje divadlo, Renata Štulcová píše knihy. Podle svých slov si to naplánovala už v dětství.

Učitelka spisovatelkou

Kolik knih jste vlastně napsala?

Vydaných knih na pultech knihkupectví mám celkem pět, napsaných mám ale ještě o dvě více. Ty zatím čekají na vydání. Osmou knihu, která se jmenuje Rafaelova škola, publikuju přímo na internetu na svých webových stránkách renatastulcova.cz.

Jak jste se k psaní dostala?

Spisovatelkou jsem si přála být už od dětství, dokonce jsem doma jednou, když mi bylo devět, vážně prohlásila, že budu psát knihy. A když se rodiče podivovali nad mým nápadem a ptali se, jaké knihy to budou, řekla jsem jim, že takové jaké píše Verne, May, Němcová, Erben a Jirásek. Potom jsem už o svém snu s nikým nemluvila, vystudovala jsem, začala jsem učit. Na jednom letním kurzu angličtiny jsme si s kolegyní tak u kávy povídaly a dostaly jsme se i ke svým nenaplněným snům. Prozradila jsem jí, že chci jednou psát knihy. Ona se ptala, kdy to jako bude... Říkám, že až v důchodu, to budu mít čas a dostatek zážitků nakupených za celý předchozí život. Kolegyně na to pravila, že je to dost pozdě a než pak najdu nakladatele a knihu vydají, můžu už být mrtvá. Tak jsem pro jistotu začala psát trilogii Nemetonburk. Měla jsem obrovské štěstí, že se můj nápad líbil v Albatrosu a má první kniha do dvou let od napsání skutečně vyšla.

O čem vaše knihy vlastně jsou?

Moje knihy jsou určeny mládeži tak od 12 let a čtou je, jak jsem zjistila, úplně běžně i dospělí. Snažím se je psát jako napínavé příběhy vyprávějící o různých historických tajemstvích.

Kdy stíháte se psaní věnovat? Každý den nebo jen o prázdninách?

Ideální je psaní o prázdninách, během školního roku mi napsané stránky přibývají velmi pomalu. Celý proces probíhá totiž tak, že si při cestě do práce a domů promýšlím detailně scény, přehrávám si je v hlavě, teprve když najdu čas, tak si sednu k sešitu nebo k počítači a chvíli píšu.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Rodina a škola č. 9/2010 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy