5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky > Vídeň nadchne děti i rodiče

Vídeň nadchne děti i rodiče

Autor: Tomáš Hájek | Datum: 6.1.2014 | Vydání: 1/2014

Je skoro jedno, kdy rakouskou metropoli navštívíte. Může být parné léto nebo třeskutá zima, může pršet. Vídeň má spoustu možností, jak se zabavit s dětmi v kterémkoliv ročním období, proto se nebojte vyrazit tam třeba v zimních měsících.

Vídeň nadchne děti i rodiče

Vídeň byla několikrát vyhlášena městem s nejlepší kvalitou života na světě. Svoji vstřícnost a pohodu dokáže přenést také na návštěvníky. Začíná to, už když ráno přijdete do obchodu koupit si pečivo k snídani, personál vás s úsměvem pozdraví. Se stejným úsměvem vám ochotně poradí zastávku, kde vystoupit, kterýkoliv řidič autobusu. A Vídeň má ještě jedno obrovské plus a tím je vztah k dětem a rodinám s dětmi.

Městská kluziště

Samozřejmě že Vánoce jsou specifickým obdobím pro návštěvu. Prakticky celý park je o Vánocích jedním pohádkovým lesem. Děti mohou jezdit na ponících, vyzkoušet vánoční expres a nebo zajít přímo do budovy radnice na některý z workshopů, kde se peče cukroví či se vyrábějí dárky pro rodinu. Vídeň vás ale může překvapit i v lednu nebo v únoru, kdy se tamní parky nezelenají a venku je spíše nehezky. U radnice stánky s vánočním sortimentem a sváteční atrakce vystřídá jedno obří kluziště. Od 24. ledna až do 9. března zde mohou lidé využívat na 6000 metrů čtverečních plochy. Dvě kluziště jsou přímo před budovou radnice, ale další „bruslostezky“ vedou místním parkem. A když se vám nebude chtít tahat s bruslemi, můžete si je tam jednoduše půjčit.

Dům moře

V originálním Domě moře – Haus des Meeres najdete zábavu na celý den. Padesát metrů vysoká věž je pozůstatkem protiletecké obrany Vídně z druhé světové války. Zvenčí vypadá dost bizarně, ale uvnitř si na to ani nevzpomenete. Budete totiž mít pocit, že jste se doslova ponořili do oceánu. Prohlídka začíná v nejvyšším, tedy 11. patře, kde je kavárna a úžasný výhled na celou Vídeň. Už o patro níže začne váš výlet do světových moří. Nové akvárium o obsahu 175 000 litrů vody nabízí pohled mezi žraloky kladivouny a manty. Dvakrát větší akvárium je o několik pater níže. Tam na vás čeká hvězda v podobě karety obrovské Puppi. Želva s pohnutým osudem se dostala do Vídně jako mládě, kdy ji jedna turistka propašovala z Asie.

Puppi je ale jen jedním z mnoha lákadel. K vidění jsou třeba hlubokomořští krabi, mořští koníci, žraloci, rejnoci, piraně a další exotické ryby. Navíc je po stranách věže obří krokodýlí park a prostor, který je imitací tropického pralesa se všemi jeho obyvateli. K vidění jsou krokodýli, opice, suchozemské želvy, mezi návštěvníky létají netopýři či africký pták toko. Když k tomu všemu přičtete speciální insectária, několik desítek metrů chodeb listových mravenců, umístěných vtipně do skleněných madel pod terárii s hady, ještěrkami, žábami a dalšími zvířaty, je o zábavu na celý den skutečně postaráno. Do všech expozic se přitom dostanete díky centrálnímu výtahu také s kočárkem.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Rodina a škola č. 1/2014 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy