5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Zajímavé odkazy

VÍKEND PRO NEŠIKOVNÉ DĚTI, KTERÉ CHTĚJÍ BÝT ŠIKOVNÉ

Autor: red | Datum: 19.7.2015

Jako by nestačilo, že některé děti jsou pohybově méně šikovné a mají potíže i s tak základními činnostmi jako oblékání nebo psaní, ještě kvůli tomu sklízejí často úsměšky těch, kteří nemají tušení, jaké to je žít s vývojovou poruchou dyspraxie.

Víkendy pro nešikulky

A tak, milí rodiče nešikulků a rovněž vy, jimž pohyb působí tolik trápení, ale ani vy se bez něho neobejdete, máme pro Vás návrh. Vyrazte s námi 25. – 28. září na prodloužený víkend do penzionu Podskalí v Teplicích nad Metují, kde se společně pokusíme přijít na kloub tomu, proč se právě vaše mozkové buňky vzpouzejí zajistit, že kopnete do míče tak, že přeletí stadión, a ještě ho stačíte oběhnout a míč chytit, než spadne na zem.

Nemůžeme vám sice slíbit, že za pouhé tři dny se zbavíte všech svých problémů, ale dvě věci víme docela jistě. Že budete v rukou těch nejlepších odborníků na poruchy učení a pohybové koordinace a že prožijete víkend plný zajímavých činností ve společnosti těch, kteří mají stejný problém jako vy a stejně jako vy budou dělat vše pro to, aby je mozek začal už konečně na slovo poslouchat.

Nikdo se vám nebude smát, když se vám hned něco nepodaří, a všichni si budete vzájemně fandit a držet palce, aby toho, co najednou půjde jako na drátku, bylo co nejvíce. Umíte držet palce, aby to vašim kamarádům pomohlo? Pokud ne, tak to je první, co musíte zvládnout, abyste s námi mohli jet.

Pokud vás tato nabídka zaujala, neotálejte s přihlášením. Počet míst je omezen na 10 párů rodič – dítě ve věku 12 -15 let. Je-li vaše dítě mladší, ozvěte se také, připravujeme podobnou akci i pro ně.

Přihlášku zašlete do 15. srpna na info@rotunda-cps.cz, případně volejte 777 030 377.

Příjezd 25. 9. do 17 hodin. Po ránu a v podvečer se bude konat skupinové cvičení. Děti budou rozděleny podle věku, případně druhu potíží. Během dne se jim budeme věnovat i individuálně. Vše bude probíhat pro děti příjemnou formou tak, aby se svými potížemi necítily svázány. Zacvičit si budou moci i rodiče. Poslední odpoledne strávíme shrnutím všech zkušeností. Závěr 28. 9. do 15 hodin.

Cena: dítě do 13 let: 1.990,- Kč, starší děti 2.190,- Kč, dospělí 2.490,- Kč,

Po vyhodnocení všech přihlášek Vám zašleme dotazník, podrobné informace k programu a výzvu k zaplacení zálohy 1.000,- Kč. Zbytek ceny pobytu se platí do10. září.

Srdečně vás zve a na setkání s Vámi se těší

PaedDr. Olga Chválová, CSc.
specialistka na zdravotní tělesnou výchovuproblémy pohybové koordinace
www.rotunda-cps.cz

Doc. PaedDr. Olga Zelinková, CSc.
speciální pedagogs dlouholetou praxí v oblasti poruch učení
www.zelinkova.cz

6666