Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Páté evangelium je skvělý a chytrý thriller. V hlavní roli Turínské plátno a tajemný biblický rukopis

Představte si, že vezmete historickou erudici Umberta Eca, spojíte ji s napínavým příběhem jak od Dana Browna a zahustíte tématem, o kterém alespoň každý ví trochu. A máte tu Páté evangelium!

Celý článek

Páté evangelium je skvělý a chytrý thriller. V hlavní roli Turínské plátno a tajemný biblický rukopis

Ferrero připravil další Potěšení pro duši

Laskavé, dojemné, krátké a hluboké. Příběhy salesiána Bruna Ferrera zrcadlí lidské jednání v mnoha odstínech a vždy vedou k dobrému konci. Prostě, nové Potěšení pro duši!

Celý článek

Ferrero připravil další Potěšení pro duši

Dvojden D se slevami 25% o víkendu 1. a 2. října

Portál slaví narozeniny a vy můžete slavit s námi!

Celý článek

Rajská hudba pro vaše uši! 30% sleva na tituly o hudbě, zpěvu či tanci

S písničkou na rtech je svět hned veselejší. A protože veselí máme rádi a s přicházejícím podzimem ho bude hodně potřeba, zlevnili jsme na tento týden o 30% tituly související s hudbou, zpěvem i tancem.

Celý článek

30% hudba

Rozšířený a aktualizovaný bestseller Sourozenecké konstelace pomůže pochopit vaše postavení v rodině

Chcete proniknout do myšlenek a pocitů osob, které milujete? Pochopit, proč děláte to, co děláte? Sourozenecké konstelace, tedy pořadí, v němž jsme se narodili, ovlivňuje způsob našeho myšlení a chování. Sourozenecké konstelace nejsou jednoduché téma, ale s informacemi, které najdete v této knize, bude pro vás snazší se v něm zorientovat. A jakmile zjistíte, v jaké sourozenecké konstelaci se nacházíte, stejně jako konstelace těch, které máte rádi, budete mít ve hře života náskok.

Celý článek

Rozšířený a aktualizovaný bestseller Sourozenecké konstelace pomůže pochopit vaše postavení v rodině

Nová bylinková pohádka Daniely Krolupperové už Jde sem lesem.

Kdo jednou vstoupí do lesa, musí si dát pozor na bludný kořen! Malý Toník, který je na prázdninách u babičky, nevědomky a za trest jeden nastražený bludný kořen překročí a ztratí se v lese. Co provedl? Nechoval se příliš dobře a tím rozzlobil lesního skřeta. V tajemném lese musí Toník překonat mnoho strastí, ale zároveň pozná kouzelnou moc léčivých rostlin. A díky nim brzy ochutná výborné babiččiny borůvkové knedlíky.

Celý článek

Jde sem lesem

Další aktuality

Knižní novinky

Fromm, Erich

Umění být Přejde do e-shopu

V letech 1974–1976, kdy zestárlý Fromm pracoval na díle Mít, nebo být, napsal mnohem více kapitol, než kolik jich bylo skutečně užito v knize, jež poprvé vyšla v roce 1976. Některé z nich obsahuje právě tento svazek. Pojednávají o „cestě k bytí“, jež může člověka naučit „umění být“. K němu ho dovedou láska, rozum a tvůrčí aktivita, které – na rozdíl od majetkových předmětů, jež se užíváním spotřebovávají – sdílením a užíváním rostou a znásobují se. Fromm rovněž varuje před představou, že osvícení můžeme dosáhnout bez úsilí, a před vírou, že život lze žít bez bolesti. Jeho cesta k sebeuvědomění a blahu je založena na psychoanalýze a meditaci.
V umění být – v umění fungovat jako plná osobnost – lze vidět nejvyšší cíl života. Ten se nám podaří, když se obrátíme od narcistické sebevztaženosti, egoismu a vlastnické orientace k psychologickému a duchovnímu štěstí – k orientaci na bytí.
Erich Fromm (1900–1980) byl původem německý sociální psycholog, sociolog, humanistický filozof a demokratický socialista, spojený s tzv. frankfurtskou školou a s kulturní psychoanalýzou. Fromm v roce 1933 emigroval do Spojených států. Konec života strávil ve Švýcarsku. V Portále vyšly jeho knihy Strach ze svobody a Umění milovat.

Umění být

Caldwell, Ian

Páté evangelium Přejde do e-shopu

Na sklonku pontifikátu Jana Pavla II. se ve Vatikánu chystá mimořádná výstava, která má vrhnout zcela nové světlo na původ, a především pravost slavného Turínského plátna. Pár dní před zahájením výstavy je však v zahradách papežského paláce v Castel Gandolfo záhadně zavražděn autor výstavy Ugo Nogara. Jeho dva nejbližší spolupracovníci, bratři Andreauovi, jsou vtaženi do pátrání po okolnostech jeho smrti. Rozplétání okolností Nogarova objevu, který jej stál život, nás zavede do podzemní vatikánské knihovny nejstarších kodexů, kde je uchováván i rukopis Diatessaronu, tzv. Pátého evangelia, který obsahuje klíčové informace týkající se Turínského plátna. Tím však dramatický příběh, který si svou erudicí nezadá s romány Umberta Eca a napětím s thrillery Dana Browna, teprve začíná!
Ian Caldwell, vzděláním historik umění, je uznávaný spisovatel. Česky vyšel jeho román Pravidlo čtyř.

Páté evangelium

Leman, Kevin

Sourozenecké konstelace Přejde do e-shopu

Nové, přepracované vydání
Aktualizovaná a rozšířená verze bestselleru o výchově sourozenců v rodině. Autor s vhledem a humorem nabízí čtenářům fascinující a často úsměvný pohled na to, jak pořadí ve skupině sourozenců ovlivňuje osobnost, manželství a vztahy, výchovný styl, kariéru a děti. Pořadí mezi sourozenci výrazně formuje způsob interakce s ostatními, ať už doma, nebo na pracovišti. Autor naznačuje, jak lze tyto hluboce zakořeněné tendence překonat.
Kromě dalších výrazných změn textu a jeho struktury přináší aktualizovaná verze knihy například výsledky posledních výzkumů, podrobněji se zabývá „superprvorozeným“, tedy jedináčkem, přináší dotazníky a kontrolní otázky pro každou skupinu, uvádí nové kazuistiky, výčty a shrnutí.
Kevin Leman je americký psycholog a publicista, autor mnoha úspěšných populárně naučných knih, je otcem pěti dětí a dvou vnoučat a žije se svou rodinou v Tusconu v Arizoně.

Sourozenecké konstelace