Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Závist a žárlivost? I takto negativní emoce mají svůj smysl

Žárlivost a závist jsou emoce společensky velmi nežádoucí, ba až zakázané. Tím, že se je budeme snažit potlačovat nebo promítat do druhých, se ale možná připravujeme o skvělou příležitost, jak si uvědomit vlastní potenciál a rozvíjet své možnosti.

Celý článek

Závist a Žárlivost? I takto negativní emoce mají svůj smysl

Chcete děti, které budou mít pro co žít? Spirituální výchova v rodině je kniha právě pro vás

Chceme děti soucitné, připravené pomáhat druhým, hledače pravdy o světě, ve kterém budou žít, i pravdy o sobě, o vlastním nitru, o osobním poslání, které jim přejeme najít? Rádi bychom je ochránili před „náboženstvím“, které vyznává jen úspěch, požitek a ostré lokty? Chceme děti, které budou mít pro co žít? Toto a ještě o dost víc znamená spiritualita.

Celý článek

Chcete děti, které budou mít pro co žít? Spirituální výchova v rodině je kniha právě pro vás

Naučme děti mluvit hezky! 30% sleva na logopedické publikace

22. října je Mezinárodní den balbutiků. A při této příležitosti vyhlašujeme slevu 30% na logopedické knihy a pracovní listy, a to nejen pro léčbu koktavosti.

Celý článek

Naučme děti mluvit hezky! 30% sleva na logopedické publikace

Bonus pro zákazníky Věrnostního programu – se slevou na koncerty Collegium 1704

Těm, kdo se stanou nebo již jsou členy našeho Věrnostního programu, jsme přichystali bonus. Barokní orchestr a vokální soubor Collegium 1704 vám nabízí návštěvy svých koncertů s 15 % slevou. Stačí se při koupi prokázat kartičkou Věrnostního programu

Celý článek

Bonus pro zákazníky Věrnostního programu – se slevou na koncerty Collegium 1704

Ochota lidsky a profesně růst – recenze na Jak se stát dobrým psychoterapeutem

Psychoterapeut Mgr. Michal Petr se víc než deset let živí profesí, o které si mnohý laik myslí, že člověk „prostě jen tak sedí a povídá si s lidmi.“ Co může člověka vést a co svést na cestě stát se dobrým psychoterapeutem, se dočtete v recenzi.

Celý článek

Jak se stát dobrým psychoterapeutem

Můj kamarád Rufus je tak trochu dinosaurus

Předškolák Péťa dostane od babičky k narozeninám malého dinosaura. Zdánlivě úplně obyčejná hračka však jako zázrakem ožije a stává se chlapcovým nejlepším kamarádem. Příběh plný legrace a dobrodružství je proložený interaktivními úkoly, které malého čtenáře vtahují do děje a udržují jeho pozornost. Úkoly rozvíjejí základní znalosti, logické myšlení a usuzování.

Celý článek

Můj kamarád Rufus je tak trochu dinosaurus

Další aktuality

Knižní novinky

Pazlarová, Hana ed.

Pěstounská péče Přejde do e-shopu

Manuál pro pomáhající profese
Manuál by měl sloužit pracovníkům pomáhajících profesí v podpoře pěstounských rodin. Pokrývá klíčová témata práce s pěstounskými rodinami. První část se věnuje procesu pěstounské péče od práce se zájemci o pěstounskou péči, přes proces prověřování a přípravy po doprovázení a ukončení pěstounské péče. Druhá část se zaměřuje na specifické situace, např. dítě s poruchami chování, rozvod pěstounů, příbuzenská PP, PP na přechodnou dobu. Každé téma obsahuje popis situace či tématu, problematické momenty a možnosti podpory nebo řešení. Přestože jsou v manuálu využity zahraniční zkušenosti, vychází z české reality a nabízí řešení možná v aktuálních podmínkách. Kniha je určena především sociálním pracovníkům a využijí ji i pedagogové a psychologové, kteří pracují s dětmi, jež jsou v náhradní rodinné péči.
Hana Pazlarová učí na Katedře sociální práce FF UK a téměř 20 let se profesně zaměřuje na sociální práci s rodinami, systém péče o ohrožené rodiny a děti v českém i mezinárodním kontextu, služby pro rodiny, děti v náhradní rodinné i institucionální péči a sociálně právní ochranu dětí. V těchto oblastech vyvíjí výzkumnou, lektorskou i publikační činnost.

Pěstounská péče

Sperry, Rachel

Komunikace v problémových situacích Přejde do e-shopu

s dítětem v MŠ
Kniha nabízí dospělým tipy, jak pozitivně reagovat na každodenní náročné situace a problematické chování dětí ve věku od tří do osmi let. Přehledným způsobem provází učitele i členy rodiny jednotlivými kroky, jejichž zapamatování usnadňují piktogramy a obrázky. Během čtení si můžete zapisovat své úvahy a procvičovat si své reakce podle příslušných kroků nad fotografiemi problematických situací.
Dospělý s dítětem mluví o jeho pocitech, o hranicích a chování, které se od něj čeká. Pomocí otázek ho vede k tomu, aby samo našlo řešení, a nabízí tipy a nápady, které mohou pomoci.
Rachel Sperry vystudovala magisterský obor sociální práce. Specializuje se na práci s malými dětmi a věnuje se rozvíjení jejich psychické odolnosti. Působila jako učitelka v mateřské škole pro děti s poruchou sluchu a v současné době pracuje v centru, které se zabývá duševním zdravím dětí.

Komunikace v problémových situacích

Říčan, Pavel; Janošová, Pavlína

Spirituální výchova v rodině Přejde do e-shopu

Co radí psychologové?
Toto je knížka pro rodiče, kteří chtějí pro své děti něco víc. Víc než aby byly zdravé, úspěšné a šťastně si užívaly všeho, co nabízí naše doba. Pro rodiče, kteří nechtějí, aby děti byly pouhými konzumenty této hojnosti, ale chtějí, aby hledaly smysl svého života v opravdových, upřímných a citově bohatých lidských vztazích, kteří chtějí děti soucitné, připravené pomáhat druhým, hledače pravdy o světě, ve kterém budou žít, i pravdy o sobě, o vlastním nitru, o osobním poslání, které na ně čeká. Děti, které budou mít pro co žít. Toto a ještě o dost víc znamená spiritualita. Spirituální výchova nepředstavuje nějakou zvláštní rodičovskou aktivitu. Jde o celé rodinné soužití, sváteční, i to nejvšednější. Smyslem této knížky není poskytnout kompletní návod, tím méně nějaký „jedině správný a závazný“ návod. Jejím hlavním cílem je pomoct čtenáři vidět spirituální smysl toho, co se v rodině děje, a to v detailech a situacích, které jsou často v rukou vychovávajících.
Prof. Pavel Říčan je známý profesor pedagogické psychologie, odborník v psychologii osobnosti, v klinické psychologii a v psychologii náboženství. Původním vzděláním je teolog. Je mj. autorem knih knihách Cesta životem (Portál 2004) a Psychologie náboženství a spirituality (Portál 2007).
Doc. Pavlína Janošová je pedagogická psycholožka, absolventka Husitské teologické fakulty, kde v současné době také působí. Zároveň se jako badatelka Psychologického ústavu Akademie věd věnuje problematice školní výchovy.

Spirituální výchova v rodině