Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Výbor z díla C. G. Junga Aspekty mužství rozšiřuje řadu Klasici

Carl Gustav Jung se v žádném díle výlučně psychologií mužů nezabýval, předkládané kniha je tedy výborem, který provedl americký analytický psychologJohn Beebe, který prošel Jungovy stati, přednášky, dopisy i rozhovory.

Celý článek

Výbor z díla C. G. Junga Aspekty mužství rozšiřuje řadu Klasici

Běžte do Háje se slevou 30 %!

Ne, neposíláme vás do háje, ale do Háje, a to je velký rozdíl. Akce Běžte do Háje je charitativní běh v Čimickém háji v Praze, který se konal minulou sobotu. Ale u nás můžete ještě tento týden při příležitosti této akce nakoupit vybraných osmnáct titulů dětských knih se slevou 30 %.

Celý článek

Běžte do Háje se slevou 30 %!

Nejkrásnější židovské pohádky a legendy

Soubor pětadvaceti legend a pohádek z židovské tradice, který tradice sepsala téměř před sto lety anglická židovská spisovatelka Gertrude Landa, se stal už klasickým textem.

Celý článek

Nejkrásnější židovské pohádky a legendy

Nové Šimonovy pracovní listy rozvíjejí grafomotoriku

Do rodiny ŠPL přibyl další, už pětadvacátý člen. Tentokrát je sešit, jehož autorkou je Marie Těthalová a ilustrátorkou Patricie Koubská, zaměřen na rozvoj grafomotoriky.

Celý článek

Nové Šimonovy pracovní listy rozvíjí grafomotoriku

Myslet nahlas, mluvit nahlas: rozvoj mluvení pomocí Feuersteinovy metody

Naše novinka v řadě speciálně pedagogických knih učí, jak lze pomocí metody izraelského psychologa Reuvena Feuersteina stimulovat obohacovat jazykový vývoj jak malých dětí, tak i starších či dospělých, kteří trpí mentální či jinou poruchou.

Celý článek

Myslet nahlas, mluvit nahlas

Kudy do pohody Karla Nešpora může být Českým bestsellerem!

Svým hlasem můžete ovlivnit, zda se Kudy do pohody stane vítězem skupiny Zdraví a životní styl soutěže Český bestseller. Navíc, každý 50. hlasující dostává odměnu – kupon v hodnotě 300 Kč.

Celý článek

Kudy do pohody Karla Nešpora může být Českým bestsellerem!

Opět se můžeme vydat Za tajemstvím pohádek. Kniha Bruno Bettelheima znovu vychází

Ve svém vysoce uznávaném díle z roku 1976 nám americký psychoanalytik rakouského původu Brunno Bettelheim odhaluje význam, jaký mají klasické pohádky pro zdravý psychický vývoj dětí. Kniha v České republice vyšla poprvé v roce 2000, nyní vychází v upraveném vydání.

Celý článek

Po sedmnácti letech se s Brunem Bettelheimem opět můžeme vydat Za tajemstvím pohádek

Další aktuality

Knižní novinky

Těthalová, Marie

ŠPL 25 - Hravá grafomotorika Přejde do e-shopu

Pracovní sešit se zaměřuje na rozvoj grafomotorických dovedností. Předškolní děti, jimž jsou pracovní listy určeny, se stávají spoluautory hravých a veselých obrázků. Smyslem není napodobení přesných tvarů, ale uvolnění ruky a fixování správného držení tužky a také správného sezení, a dále vedení nepřerušované linie. Jednotlivé úkoly jsou hravé, mají komiksový ráz. Provázejí jimi dvě děti – chlapec Šimon, pravák, a holčička Simona – levačka. V záhlaví vždy také ukázka správného úchopu psacího náčiní.
Marie Těthalová je speciální pedagožka, šéfredaktorka Informatoria 3–8 a autorka ŠPL 23 – Rozvoj slovní zásoby.

ŠPL 25 - Hravá grafomotorika

Landa, Gertrude

Nejkrásnější židovské pohádky a legendy Přejde do e-shopu

Půvabná a milá knížka je souborem starých židovských pohádek a legend, krásně převyprávěných pro anglické prostředí spisovatelkou Gertrude Landovou. Její zpracování se v anglosaském světě stalo klasickým a je stále vydáváno. Část tvoří svérázné biblické apokryfy, setkáme se ale i s židovskými variantami známých pohádkových a dobrodružných příběhů, jako je Popelka, Sindibád, příběhy o Alexandru Velikém či o pražském Golemovi.
Gertrude Landa byla anglická židovská spisovatelka.

Nejkrásnější židovské pohádky a legendy

Feuerstein, Reuven; Falik, L. J.; Feuerstein, R. S.; Bohács, K.

Myslet nahlas - mluvit nahlas Přejde do e-shopu

Feuersteinova metoda zlepšuje poznávací dovednosti člověka a jeho schopnost organizace informací. Podle autora není inteligence neměnnou strukturou, ale je možné s ní pracovat a rozvíjet ji. V této knize autoři rozvíjejí Feuersteinovy principy, založené mj. na neurobiologických výzkumech, v přístupu k stimulaci a obohacení jazykového vývoje malých dětí a těch starších dětí a dospělých, kteří trpí mentální či jinou poruchou. Přístup je založen na principu samomluvy, resp. zprostředkované samomluvy, kdy je dítě účastno samomluvy dospělého (rodič, učitel, terapeut, vychovatel), což mimovolně rozvíjí jeho vlastní jazykové schopnosti. Klíčovým rysem metody je rezignace na interakci s dítětem – cílem není vtáhnout je do komunikace, ale držet ho v prostředí přirozeného jazyka (s dalšími prvky, jako je intonace, gesta, mimika…), které podněcují jeho vlastní schopnost jazykového rozvoje. Dalším krokem může být motivace dítěte k vlastní samomluvě, která je pro ně přijatelnější než komunikace s druhým, přičemž nejde o patologický jev, ale formu rozvoje.
Reuven Feuerstein (1921–2014) byl izraelský klinický, vývojový a kognitivní psycholog, známý především svou teorií o modifikovatelnosti inteligence.

Myslet nahlas - mluvit nahlas