Portál.cz > Úvodní stránka

Aktuálně

Karel Nešpor poradí, jak získat a udržet si zdravé emoce

Známý propagátor střízlivosti, emeritní primář Psychiatrické nemocnice Bohnice a autor úspěšného titulu Kudy do pohody vydává novou knihu, v níž nám poradí, jak se účinně vypořádávat s negativními emocemi a pěstovat v sobě ty pozitivní.

Celý článek

Karel Nešpor poradí, jak získat a udržet si zdravé emoce

Sleva 30 % na knihy prvního čtení i logopedické sešity

21. 2. je Den mateřského jazyka. A protože my češtinu milujeme, chceme, aby ji krásně ovládali i naši nejmenší. Proto vydáváme knížky první čtení, sešity na podporu čtenářské gramotnosti i logopedické pomůcky. A osmnáct z nich je tento týden ve slevě 30 %!

Celý článek

Trénujte logické myšlení! 50 hádanek pro děti od devíti let

Zahoďte stížnosti, že matematice nerozumíte a logiku vás nikdo neučil. Společně s dětmi můžete projít sešitem od Rogera Rougiera a pokusit se s nápovědami (nebo bez nich) vyřešit hádanky. Jsou zábavné, ilustrované a rozhodně vás budou bavit.

Celý článek

Trénujte logické myšlení! 50 hádanek pro děti od devíti let

Láska a vše o ní se slevou 30 %

Využijte valentýnské slevy 30 % na vybrané tituly věnující se fenoménu lásky z nejrůznějších úhlů pohledu. Zároveň také upozorňujeme na celotýdenní výprodej Knihy za hubičku v našem knihkupectví v Jindřišské ulici v Praze.

Celý článek

Čmárání přikázáno - recenze na Souboje barev

Přinášíme recenzi speciální pedagožky a logopežky Markéty Boťánkové na naši nejnovější knihu od Hervé Tulleta: Souboje barev

Celý článek

Chopte se pastelek a do boje! Vyšel sešit na čmárání od Hervého Tulleta

Začněme žít! Guy Gilbert nám s tím pomůže

Je čas přestat koukat do telefonů a počítačů, bezhlavě se shánět po penězích i stále jen pracovat. A je nejvyšší čas začít skutečně žít. Takové je poselství známého francouzského kněze a vychovatele Guye Gilberta.

Celý článek

Čas žit

První čtení se rozrostlo o Polární pohádku

Neotřelou pohádku z pera Daniely Krolupperové vyzdobila poetickými ilustracemi Michaela Bergmannová a před vámi leží skvostný kousek. Laskavý příběh, neokoukané prostředí, spousta zvířátek a také barvami protkaný sněhový sever.

Celý článek

První čtení se rozrostlo o Polární pohádku

Další aktuality

Knižní novinky

Nešpor, Karel

Jak být milejší Přejde do e-shopu

Emocím by měl věnovat velkou pozornost každý z nás. Podstatným způsobem totiž ovlivňují kvalitu života, zdraví a schopnost správně uvažovat. Půvabnou krajinou zdravých emocí provází Jasoň (chce mít ve všem jasno). Zdravé emoce vznikají snadno za příznivých okolností, např. ve společnosti sympatických lidí, v krásné přírodě nebo při poslechu melodické hudby. Jestliže podobné situace a prostředí vyhledáváte, už to je vlastně způsob, jak si pozitivní emoce navodit. Není to ale jediná možnost. Většinu času nemůžete být v přírodě, poslouchat barokní mistry a být v úžasné společnosti. Přesto je možné, abyste se cítil dobře. Tato kniha vám to usnadní!
MUDr. Karel Nešpor, CSc., vede primariát mužského oddělení závislostí Psychiatrické nemocnice Bohnice a přednáší zdravotníkům i vysokoškolským studentům. Přibližně 30 let se zabývá prevencí a léčbou návykových nemocí. Je autorem řady odborných i populárních prací. V Portále vyšly v poslední době jeho knihy Jak překonat hazard (2011), Návykové chování a závislost (2013), Sebeovládání (2013), Duševní pružnost v každodenním životě (2015) a Kudy do pohody (2016).

Jak být milejší

Rougier, Roger

Trénujeme logické myšlení Přejde do e-shopu

Sešit obsahuje úkoly pro trénování logického a matematického myšlení a rozvíjení úsudku dětí pomocí dedukce, kombinace více prvků, orientace v čase a prostoru. Nabízí 50 hádanek, v nichž děti trénují čtení s porozuměním, analýzu informací, pozorování obrázků a schémat, chápání vztahů mezi odlišnými prvky. Každý úkol obsahuje logické nápovědy, které neprozrazují řešení, ale dál vedou myšlení dítěte k správnému závěru. Ověřování výsledku se odehrává na samostatné straně, kde se postupně skládá další úkol.
Roger Rougier je francouzský pedagog, autor úspěšné knihy Rozvíjíme logické myšlení.

Trénujeme logické myšlení

Gilbert, Guy

Čas žít Přejde do e-shopu

Známý autor spirituálních knih Guy Gilbert hledá v dnešní době moudrost a upozorňuje, jak je potřebná a jak příklady a vzory moudrých lidí scházejí. Jak ale moudrost pěstovat? Jeho drobná, ale hluboká kniha je o malých, ale přitom zásadních principech, které člověku pomáhají neutopit se ve víru současného světa, ale stavět na skále duchovních pravd a skrze ně nově objevit život a kvalitu jeho prožívání. Typicky se tak v knize prolíná svět lidí na okraji, o které se Guy stará, a svět spirituální se svými jiskrami krásy, naděje a smyslu. Vedle zcela konkrétních rad – hledání ticha, neotročení mobilům, skromnost v jídle, užívání volného času apod. – ukazuje i na zásadní obecné principy, které osvědčuje svou hlubokou životní zkušeností.
Guy Gilbert je známý francouzský kněz a vychovatel delikventní mládeže. Z knih vydaných nakladatelstvím Portál jmenujme např. Bratr vyvržených, Evangelium svatého lotra, Srdce v ohni, Ať se ti život povede!, Partnerství, Štěstí, Pokora aj.

Čas žít