5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my

Děti a my

Vážení čtenáři,

redakce, 31.12.2012

Portál, s.r.o. ukončil v prosinci 2012 vydávání časopisu Děti a my.

Celý článek

Děti a my 12/2012

Hana Zahradníčková, 21.12.2012

Aby děti netrpěly, potřebují, aby byl alespoň jeden rodič citlivý, a jeden silný. Aby se však cítily opravdu dobře, potřebují oba rodiče citlivé a silné. Tak by mohlo znít shrnutí prosincového tématu časopisu Děti a my. V článku s názvem Silná nebo citlivá? Matky mezi dvěma mlýnskými kameny se samozřejmě dozvíte daleko víc. Vzpomínáte na těhotenství se smíšenými pocity? Chvíli vám patřil svět, chvíli jste byla schoulená do sebe a bála se toho, co přijde? Výkyvy nálady v těhotenství jsou docela normální. Důležité je aby vám ty emoce jako na houpačce nepřerostly přes hlavu. To je moje tajemství! Možná jste tuto odpověď od svého potomka už slyšeli. Nebo jste narazili na zavřené dveře pokojíčku s cedulkou „Vstup zakázán!“. Je to nová etapa v emancipaci dítěte od rodiny a velmi záleží na tom, jak s takovým tajemstvím naložíme. Přinejmenším to významně ovlivní náš vztah s dítětem. Nekřič, vždyť tě slyším! Jedna z nejčastějších vět, kterou rodiče používají. Dnešní děti žijí obklopené decibely. Jednak je bezděky vytváří, čímž ničí nás rodiče, jednak jsou jejich obětmi. Víte, že vyrůstání v hlučné domácnosti může zbrzdit vývoj dítěte? Dopřejte si v kruhu rodinném občas luxus úplného ticha. Přemýšlíte, kam se vypravit na hory? A co takhle zimu úplně obejít. Takovou variantu zvolil Martin Jelínek se svou družkou a osmnáctiměsíční Haničkou. S batoletem k protinožcům? Proč ne! Říká o jejich měsíční anabázi a kromě líčení rodinné a přírodní idyly přináší i praktické rady pro cestování s malými dětmi do vzdálených krajů.

Celý článek

Děti a my 12/2012

POZOR ! ČTĚTE! DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ PRO PŘEDPLATITELE A ČTENÁŘE DĚTI A MY!

Jaroslav Kuchař, 29.11.2012

Vážení čtenáři,
s politováním Vám oznamujeme, že časopis Děti a my přestane v roce 2013 vycházet. Číslo, které právě držíte, je poslední.

Celý článek

Silná, nebo citlivá? Matky musí umět obojí

Pavla Koucká, 21.11.2012

Silná, nebo citlivá? Matky musí umět obojí Silný táta a citlivá máma. Tak zní obvyklý kulturní stereotyp. V zásadě má pravdu: aby děti netrpěly, potřebují, aby byl alespoň jeden rodič citlivý a jeden silný. Aby se však cítily opravdu dobře, potřebují oba rodiče citlivé a silné.

Celý článek

Emoce jako na houpačce

Kateřina Rodná, 21.11.2012

Výkyvy nálady v těhotenství jsou úplně normální. Důležité je dát pozor, aby nám nepřerostly přes hlavu.

Celý článek

Emoce jako na houpačce

To je moje tajemství

Kateřina Rodná, 21.11.2012

To je moje tajemství V životě každého rodiče přijde chvíle, kdy si jeho potomek na krabici od bot napíše „Tajné! Neotvírat!“ Jak s takovým tajemstvím naložíme, to ovlivní náš vztah s dítětem dost podstatným způsobem.

Celý článek

Nekřič, vždyť tě slyším!

Hana Zahradníčková, 21.11.2012

„Mařenko, nekřič tolik, vždyť tě slyším, stojím vedle tebe,“ nejčastější věta, kterou doma používáme. Naše dcerka není nedoslýchavá, to už jsme s pediatrem vyloučili, je prostě jen temperamentnější a jako nejstarší ze tří dětí má potřebu se prosazovat jako vůdce. A také je to pravděpodobně odpověď na prostředí, ve kterém žijeme.

Celý článek

Nekřič, vždyť tě slyším!

S batoletem k protinožcům? Proč ne!

Martin Jelínek, 21.11.2012

S batoletem k protinožcům? Proč ne! Většinou touto dobou rodiče váhají, zda se s batoletem vydat na hory. Zima, složité oblékání. Martin Jelínek s Kamilou Strachoňovou, osmnáctiměsíční Haničkou a dalším, „černým pasažérem“ v maminčině břiše (dnes tříměsíční Agátkou) zimu obešli směrem jižním. Jejich anabáze může být inspirací a osmělením pro ty, kdo váhají, zda se s potomkem vypravit daleko za oceán.

Celý článek

Připojte se k nám na Facebooku Následujte nás na

Na co se můžete těšit? Kromě bohaté knižní nabídky můžete na našem stánku vybírat ze starších čísel našich časopisů a také předplatné – oboje za veletržní cenu. Těšíme se na všechny návštěvníky a letos jsme připravili speciální akci především pro učitele. Navštivte náš stánek, vyplňte krátký dotazník a odneste si zajímavý knižní dárek.

Na našem stánku pro vás Portál také chystá autogramiády autorů dětských knih a v sobotu 18. května v 10 hodin můžete s dětmi navštívit výtvarnou dílnu, kterou povede autor a ilustrátor dětských knih Petr Horáček, jehož novou knihu Papuchalk Petr představíme právě na knižním veletrhu.

Přijďte za námi

6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola