Portál.cz > Pro média > TZ_2009-04_J. Rupnik

TZ_2009-04_J. Rupnik

Praha 6. dubna 2009

SLAVNOSTNÍ PREZENTACE A KŘEST KNIHY

Karel Hvížďala, Jacques Rupnik
Příliš brzy unavená demokracie

15. dubna v 17 hodin
Kavárna Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1

Za účasti autorů Karla Hvížďaly a Jacquesa Rupnika

Host Petr Pithart

Moderuje Petr Dudek

O knize:
Nakladatelství Portál vydává knižní novinku Příliš brzy unavená demokracie. Jedná se o časosběrný rozhovor Karla Hvížďaly s Jacquesem Rupnikem, který začal vznikat po 11. září 2001. Kniha mapuje témata od americké války s terorismem přes českou politiku a české dějiny až po světovou hospodářskou krizi na začátku roku 2009. Jednotlivá témata se v průběhu let střídají a vyvíjejí, a kniha tak získává bezděčný přesah, který přidává hovorům nový, často nečekaný rozměr. Jasný postoj prof. Rupnika k roli České republiky v rámci Evropské unie je důležitým příspěvkem do aktuální politické debaty. Pohled francouzského Čecha, který většinu života prožil v Paříži, ale často pobývá také v Praze, na českou politiku i ve veřejný život je v mnohém inspirující a nadčasový.

O autorech:
Jacques Rupnik je známý politolog specializující se na východní Evropu. Studoval na Sorbonně v Paříži a Harvardově univerzitě v Cambridgi. Od roku 1982 je profesorem na Institutu politických studií v Paříži. Je autorem několika knih o východní Evropě a evropské integraci.

Karel Hvížďala pracoval od 60. let minulého století v médiích (Mladý svět, Albatros), po návratu z německého exilu byl šéfreportérem MF Dnes, spoluzakládal časopis Týden. Působí jako novinář a spisovatel, publikoval přes dvacet knih rozhovorů s předními osobnostmi českého kulturního a politického života, pět próz, přes dvacet rozhlasových her.

________________________________________________________________________________
Kontakt, recenzní výtisky:
Jitka Pourová, pourova@portal.cz, tel. 283 028 503, 724 635 671
Portál, s.r.o., Klapkova 2, 182 00 Praha 8
www.portal.cz